VI. Merkbau Junior Open

A Halasi Tenisz Club immár hatodik alkalommal rendezi meg a hagyományos nyári Junior Open teniszbajnokságát. Részletek a "Bővebben" gomb mögött!

A verseny célja: játéklehetőség biztosítása a tenisz iránt érdeklődő diákoknak, új tehetségek feltárása a teniszsportnak.

Időpontja: 2011. 06. 29 – 08. 17-ig, szerdai napokon 9 és 13 óra között.

Nevezés és az  I. forduló időpontja: 2011. június 29. 9 óra

A lebonyolítás rendje

A bajnokságot korcsoportokban, lány/fiú kategóriában rendezzük.

Korcsoportok: I. kcs. 2001 vagy később, II. kcs. 1998 – 2000.

III. kcs. 1996 – 1997. IV. kcs. 1993 – 1995. évben született versenyzők.

A játék, a nevezők számától függően körmérkőzéses, illetve egyenes kieséses rendszerben.

Egy mérkőzés két győztes szettig tart, egy szett négy játékból áll. Rövidített játék (tiebrake) 3:3-as állásnál. Ha a szett arány 1:1, akkor egy 10-es rövidített játék dönt.

A verseny pontgyűjtő, bármely versenynapon be lehet nevezni. Eredményt fordulónként, és az utolsó, záró forduló után hirdetünk, az összegyűjtött pontok alapján.

Pontozás! Minden helyezett kap pontot, a következők szerint:

Ha a csoportba maximum 5 játékos nevez: az első 10, a második 8, a harmadik 6, a negyedik 4, az ötödik 2 pontot kap. Magasabb számú induló esetén 2-vel emelkednek a pontszámok.

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, körbeverés esetén a szett arány, ha az is azonos akkor a game arány dönt.

Díjazás: kupa + oklevél, valamint a korcsoportok győztesei egy évre elnyerik a vándorkupát.

A versenyhez labdát, és korlátozott számban ütőt a rendező biztosít.

Kérünk minden résztvevőt, hogy a Halasi Tenisz Club általános és etikai szabályait a játék során maradéktalanul tartsa be!

Szeretettel vár minden érdeklődőt a Halasi Tenisz Club!