A sorozatgyártásra készülnek (galéria)
Gazdaság

A sorozatgyártásra készülnek (galéria)

A Ganzair Kft. kiskunhalasi üzemében bemutatták az első magyar ipari zöldhidrogén projekt beépítésre kész kompresszorát.  A hidrogén kompresszor, a Magyar Földgáztároló Zrt. kardoskúti telephelyére kerül, ahol az Akvamarin hidrogéntermelő és -tároló beruházás létesül. A bemutatón elhangzott, hogy a piacvezető, svájci Burckhardt Compression Kiskunhalason végszerelt egységét építik a rendszerbe.

Zöldhidrogén, csarnokbővítés, nemzetközi partnerekkel való szorosabb együttműködés, sorozatgyártás. Gidai Olivér a Ganzair Kft. tulajdonosa foglalta össze a cég jövőképét a sajtó képviselőinek a gyárkomplexum tanácskozótermében. A tájékoztatóba bekapcsolódott Dr. Nyikos Attila, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség igazgatója is.  A szakember a videokonferencia során elmondta, a Ganzair a szövetség egyik vezető tagja, az elsők között ismerte fel az ebben a technológiában rejlő lehetőségeket. A törekvéseik mögötti tettek és lépések jól látható átalakulást és fejlődést jelentenek abban a folyamatban, amely a hidrogéntechnológia alkalmazása kapcsán elindult Magyarországon, amely a jövőt jelenti az iparági befektetők, a magyar vállalatok, a beszállítók, a hazai kutatóműhelyek, egyetemek és általában a hazai gazdaság számára.

A Ganzair vezetői a Szénás utcai gyártócsarnokban mutatták be az első magyar ipari zöldhidrogén projekt beépítésre kész kompresszorát és beszéltek a jövőbeni tervekről is.

Gidai Olivér tulajdonos úgy gondolja, az új technológia méltó kihívás a Ganzair számára, a gáztechnológiában szerzett három évtizedes tapasztalat megfelelő alapot biztosít mindehhez.

A Magyar Földgáztároló Zrt.  „Akvamarin” nevű projektje részére a szükséges hidrogén technológiai berendezéseket a Ganzair állítja össze és üzemeli be. A hidrogén termelő, tároló és nyomásfokozó létesítmény komplex kiviteli tervezési és engedélyezés előkészítési feladatait a több évtizedes tervezői tapasztalattal rendelkező Petrolterv Kft. végezte.

Gidai Olivér tájékoztatása szerint a jövőben szorosabb lesz a kapcsolat a svájci tulajdonú Burckhardt Compression céggel is, ebben az esetben a nyomásfokozó kompresszorok sorozatgyártásáról szólnak a tárgyalások. Egy másik, amerikai partnerrel pedig az elektrolizáló berendezések esetében vannak hosszú távú együttműködési elképzelések.

Az új technológia új munkahelyeket is teremthet, sőt a gyártókapacitáshoz újabb csarnokokra is szükség lesz, így Kiskunhalason és Szegeden is tervezési szakaszban vannak a beruházások.

További részletek 19 órakor a Híradóban!

Kép, szöveg: Bakos László