Csúcsra járt a halasi malom
Drasztikusan megugrott a liszt iránti kereslet márciustól. Korábban is majdnem 100 százalékos kapacitással ment a malom, de kora tavasszal hirtelen megemelkedett a kereslet. Az élénk érdeklődés azóta alábbhagyott. Aki bőségesen bevásárolt, próbálja elfogyasztani a felhalmozott készleteket.
- Hogyan sikerült eleget tenni a megrendeléseknek? Milyen átcsoportosításokra, bővítésekre volt szükség? – kérdeztük Tóth Zoltánt, a Szatmári Malom Kft. kiskunhalasi üzemének kereskedelmi vezetőjét.
- Plusz munkaerővel oldottuk meg. Voltak beugrós embereink, akik pedig itt voltak korábban, azok többet dolgoztak az említett időszakban.
- Milyen felújításokra, fejlesztésekre került sor az elmúlt hetekben, hónapokban?
- Számunkra új kiszerelőgép érkezett februárban. Ezzel tudtuk teljesíteni a rohamot. A malomipari technológiai fejlesztések, gépcserék végére érünk lassan. Elkészültek az új búzatároló-silók. A malomudvarban aszfaltozásra, betonozásra, tereprendezésre kerül még sor.
- Közeleg az aratás ideje. Milyen termés várható az előzetes becslések alapján?
- Nem látjuk még. Nagyon várjuk az esőt. Kalászolásban van a búza. Eddig nem olyan fényesek a gabonatáblák. Szükséges volna, hogy szem is legyen a kalászban.
- Honnan fogad beszállítókat a halasi malom? Történtek előzetes szerződéskötések?
- Van előkötésünk a júliusi, augusztusi átmeneti időszakra. Bács-Kiskun és Csongrád megyéből érkezik Halasra a legtöbb búza. Olykor Tolna és Somogy megyéből is jön.
A bővebb interjút a Halasi Tükör hetilap május 27-i számában olvashatják.