„Együtt, magasabbra a zöld átállás jegyében” (►)
Gazdaság

„Együtt, magasabbra a zöld átállás jegyében” (►)

A környezettudatos tisztítás-technológiai megoldások és az egészségtudatos professzionális termékek voltak a fókuszban azon a szakmai találkozón, amelyet a balotaszállási székhelyű Ladó-Rec Kft., az Assist-Trend Kft., az Assist-Trend Tisza Kft. és a Magyar Piszke Papír Kft. szervezett Mélykúton a művelődési központban. Mint kiderült az Assist-Trend rendszerpartner, a Ladó-Rec Kft. az elmúlt időszakban egyre szorosabb kapcsolatot alakított ki a Piszke-csoporttal. A cégcsoport tagjai: a Magyar Piszke Papír Kft. (higiénia papírtermék gyártó), az Assist-Trend Kft. (professzionális higiéniai szolgáltató) és nem utolsó sorban a Magyar Termék Nonprofit Kft., amely célja szerint erősíti a magyar termelők és termékeik védelmét, valamint piaci pozícióját (Magyar Termék védjegy)

Az „Együtt magasabbra a zöld átállás jegyében” jelmondatú mélykúti szakmai találkozón Bányai Gábor országgyűlési képviselő, kormánybiztos köszöntötte a megjelenteket.  Beszédében a környezetvédelemre, a magyar vállalkozások megsegítésére hívta fel a figyelmet, véleménye szerint azzal, hogy Magyarországon gyártott, magyar munkavállalók által készített termék kerül a vevők kosarába, a helyi vállalkozásokat, a helyi embereket segítjük.

„Amikor vásárolunk, a saját nehezen megkeresett forintjainkból, vagy más pénzeinkből, ha elköltünk egy forintot is, egy centet is magunkra, akkor érdemes megnézni, hogy a termék az magyar termék-e, mert önöket és a többi vállalkozást és munkahelyet védjük, támogatjuk ezzel. Úgyhogy vedd a hazait és védd a hazait!”- mondta a kormánybiztos.

Az üzleti találkozó háziasszonya Dr. Ladóczki Mária ügyvezető volt, meglátása szerint az előadók, az itt megjelent szakemberek mind a környezettudatosságot szorgalmazzák.

„A Ladó-Rec Kft. Balotaszálláson található egy 1414 fős faluban. Mi is már egy 32 éves családi vállalkozás vagyunk, próbálunk helyi termelőket, helyi szolgáltatókat támogatni. A munkaerőink is a közelebbi településeken vannak, és a Piszke Csoportnak a filozófiájával abszolút tudtunk mi is azonosulni. A „Vedd a hazait” gondolathoz magunk is kötődünk, ezért is volt számunkra fontos, hogy csatlakozzunk hozzájuk.”- mondta.

ESG, ezzel az új keretrendszerrel egyre többet találkoznak majd a vállalkozások a jövőben” derült ki Mártonné Máthé Kinga előadásából.

„Az ESG egy betűszó, három angol szónak a rövidítése, környezetvédelem, társadalmi felelősségvállalás és vállalatirányítás, de összességében ez az ESG egy új keretrendszer, egy új szemlélet, egy új felelős gondolkodás, amiben a vállalkozások megmérettetnek egymással és egymás között is. Ez egy jól mérhető, számokban kifejezhető gondolkodásmód, ami mindannyiunkat kell, hogy jellemezze a következő időszakban. Akár kicsi vállalkozás valaki, akár mikro-, kis- vagy középvállalkozás, akár nagyvállalkozás. Nagyon fontos, hogy ezt a három pillért gyakorlatilag napi szinten a menedzsment gondolja végig: hogyan tudja a környezetvédelmet szolgálni, hogyan tudja a társadalmi felelősségvállalást felhozni a legfontosabb céljai közé, és miképpen tudja a vállalatot úgy irányítani, hogy az kellően átlátható legyen, a munkavállalóknak örömét szolgálja, és összességében a vállalkozásnak a működése, ezt a három pillért mindenképpen támogassa.

Most még ez az ESG szemlélet alapvetően jogszabály szerint és törvény szerint csak a nagyvállalkozásokra kötelező, de szépen lassan a nagyvállalkozók beszállítóira, a beszállítók beszállítóira is vonatkozni fog. Tehát az a kisvállalkozás, aki ma az Alföldön valamelyik nagyobb cégnek szállít be terméket vagy szolgáltatást, ő is kell, hogy ezt a szemléletet a magáévá tegye. E cég vezetője a mindennapi munkájában és a kollégái felé a mindennapi gondolkodásmódban ezt az ESG szemléletet kell közvetítse” - fogalmazott előadásában Mártonné Máthé Kinga Assist-Trend Kft. fenntarthatósági szakembere.

A következő előadás a jó munkaerő megtartásának fontosságáról szólt. A Master Good Cégcsoport HR igazgatója, Dr. Kántor Gyöngyi elgondolkodtató és gyakorlati példákat mutatott be a 3500 főt foglalkoztató magyar családi vállalkozás mindennapjaiból. Elmondta, hogy a jó munkaerő igazi kincs, vállalkozásuk sikerének kulcsa többek között a munkavállalók irányába való figyelem.

Ladóczki István ügyvezető beszédében az új cégprofiljukról, a Piszke - csoporttal egyre szorosabbá váló kapcsolatukról is beszélt.

„Nekünk nagy példa a Piszke-csoport, tulajdonképpen mi is folyamatosan szeretnénk nőni, és a korral haladni. Az egyik zászlóshajónk a hulladékfeldolgozásban az iratmegsemmisítés. Azt gyűjtjük, válogatjuk, majd daráljuk, és ez a papírgyárban hasznosul, ebből az anyagból többnyire szalvéta, kéztörlő, vécépapír, zsebkendő készül, és innentől kezdve van egy találkozási pont, hogy a saját meglévő klientúránkon keresztül és a logisztikánkat felhasználva ezekkel a termékekkel ki tudjuk őket szolgálni.”- fogalmazott az ügyvezető.

Az Assist - Trend Tisza Kft működését, tevékenységét Végh Tamás ügyvezető ismertette a találkozó résztvevőivel.

 Soltész Diána termékmenedzser előadásából kiderült, hogy egyre nagyobb a vásárlói, felhasználói igény az egészségbarát, környezetbarát tisztító és higiéniai szerekre. Olyan környezettudatos, kizárólag természetes alapanyagokból készült tisztítószerekre hívta fel a figyelmet, amelyek mind a takarítószemélyzet, mind a végfelhasználó (vendég) egészségét óvják és megőrzik.

Kardos György kereskedelmi projektvezető gyakorlati példákon keresztül szemléltette a környezetbarát tisztítószerek eredményességét, valamint beszámolt az épülethigiénia nagyobb kihívásai (mélygarázsok, irodaépületek, közösségi szociális helyiségek) megoldásairól is.

Bánkúti Fatime, a Magyar Piszke Papír Kft. marketing vezetője ismertette a 2024-es innovatív fejlesztést, a textilhatású szalvétát, melyet egy színben, nyomatlanul és ünnepi karácsonyi mintával is bevezettek a lakossági és közületi piacra. A szalvéták felelős erdőgazdálkodásból származó alappapírból vannak, közületi csomagolásuk fóliamentes.

A szakmai napot egy pódiumbeszélgetés zárta, melyben gyakorlati tapasztalataikat, élményeiket osztották meg a résztvevők, a zöld átállás kapcsán.

A szakmai nap egyértelművé tette: a környezettudatos gondolkodás mindannyiunk feladata, elválaszthatatlan a felelős üzemeltetéstől. Nem trendi, divatos cselekedet, hanem megkerülhetetlen egyéni és társadalmi felelősség.