(►) Fa fajtamentés Tekó módra
Közélet

(►) Fa fajtamentés Tekó módra

Sok feladatuk volt a diákoknak a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium Majsai úti oktatási területén lévő földeken. A tekósok egy Gödöllőről indult országos kezdeményezéshez csatlakoztak, melynek lényege, hogy ritka növényfajtákat próbálnak megmenteni.

- A következő tanévtől újra technikummá válnak az érettségit adó szakképző iskolák. Számunkra ez nem újdonság, hiszen a Tekó, mint neve is mutatja, hosszú évtizedekig volt technikum. Ennek jegyében a mezőgazdasági képzésünk is egy megújulási folyamat elé néz, és ehhez szorosan kapcsolódik ez a ma nap. Nagyon különleges fák érkeztek hozzánk Gödöllőről, ezzel pedig a gödöllői egyetem egy fontos társintézményévé válik a Tekó – mondta Téglás László igazgató.

A programban résztvevő diákok láthatóan élvezték a munkát. Azt mondják, a közös cél érdekében mindenben segítik egymást.

- Az osztályunk különféle feladatokat kapott a szaktanároktól a mai napra. A fák elültetéséhez előzetesen ki kellett ásni a gödröket, amikbe pedig marhatrágyát és különféle gyökérnövekedést elősegítő szereket szórtunk. Ez a munkafolyamat nagyon jó csapatépítő, hiszen megvan a feladat, megvan a cél, és mi mindig közösen valósítjuk meg az elképzeléseket – árulta el Forgó Lili, diák.

A Gödöllőről elindult országos kezdeményezés fontos célokat tűzött ki. A partnerintézményekkel közösen meg szeretnének menteni minél több őshonos fafajtát.

- A gyümölcsfacsemetékre egy pályázat keretében tettünk szert. Ezek mind őshonos gyümölcsfajták, amiket hozzánk hasonlóan, az ország számos pontján elültetnek, ezzel elősegítvén a fajták fennmaradását. Különleges almafajták, szilvák, eper- és mogyorófák is elültetésre kerültek, így bízunk abban, hogy idővel ezek mind szép termést is hoznak majd a tankertünkben – számolt be a részletekről Ocskó Gyöngyi szakképzési igazgatóhelyettes.