(►) Mit tegyünk, ha nagy a baj?
Közélet

(►) Mit tegyünk, ha nagy a baj?

Baj esetén próbáljunk higgadtak maradni, mentőt hívni, amíg pedig kiérkeznek, lehetőségeinkhez mérten segítsünk a sérült gyermeken. Ezt tanácsolta előadásán Nagy József állomásvezető mentőtiszt. A Martonosi Pál Városi Könyvtárban tartott programon szülők, nagyszülők kaphattak hasznos információkat.

Fontos tanácsok hangoztak el azon az előadáson, amire elsősorban kisgyermekes szülőket, nagyszülőket vártak a szervezők. A program ötletgazdája maga is anyuka, így motiválva érezte magát az előadássorozat megszervezésében.

- Az én kislányom két és fél éves, egyik lába itt, a másik ott. Nagyon kell rá vigyáznom a mindennapokban, hiszen rengeteg veszélyhelyzet leselkedik rá. Ezeken az előadásokon az újraélesztéstől kezdve számos más hasonlóan fontos műveletről hallunk, ami pedig még fontosabb, hogy gyakorlatban is kipróbálhatjuk a különböző módszereket. Sose legyen rá szükség, de ha egyszer élesben helyt kell állnunk, bízom benne, hogy sokkal összeszedettebben tudunk majd cselekedni, mint azelőtt, mielőtt részt vettünk volna ezen az előadássorozaton – mondta Mihályi-Kocsis Edina, a program szervezője.

Nagy József állomásvezető mentőtiszt az életből vett példákkal érkezett a hallgatósághoz.

- Nagy örömmel fogadtam a felkérést, hiszen korábban nem volt még olyan előadássorozatom, ami kimondottan erről a témáról szólt volna. Mivel kismamákról és leendő kismamákról van szó, a tematikába belevettem a bölcsőhalált, a légzészavarokat és az újraélesztést. E mellett pedig a leggyakoribb gyermekbalesetekről is szót ejtünk, hogy a szülők, nagyszülők minden helyzetre fel legyenek készülve – tudtuk meg Nagy Józseftől.

A szervezők legnagyobb örömére nem csak anyukák voltak jelen a teremben. Apukák és nagyszülők is csatlakoztak a csapathoz, de volt olyan hölgy is, aki még csak tervezi a gyermekvállalást, mégis szeretett volna mielőbb információkhoz jutni ebben a témában.