
(►) Nagy hangsúlyt fordítottak a lelki egészségre
Egy több éven át tartó prevenciós program zárószakaszaként konzultáltak a szervezők a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház igazgatósági épületében néhány nappal ezelőtt. A jelenlévők közösen értékelték az úgynevezett Lelki Egészség Központ elmúlt években elért sikereit.
- Az egészségügy tevékenysége két fontos pillérre épül. Az egyik maga a gyógyítás, amikor a kialakult állapotokat orvosoljuk. A másik része, ami legalább ennyire fontos, pedig a prevenció. Szerencsére a prevencióra is egyre nagyobb figyelmet fordítanak, így jöhettek létre 2013-ban az Egészségfejlesztési irodák. A halasi kórházban is nagy sikerrel működik ilyen iroda évek óta. A folyamatos szűrővizsgálatok mellett fel kellett ismernünk azt is, hogy a fizikai betegségek mellett, legalább ugyanakkora számban fordulnak elő mentális problémák is. Éppen ezért jött létre városunkban is a Lelki Egészség Központ – nyilatkozta Dr. Lengyel János irodavezető.

A koronavírus miatti veszélyhelyzet hatalmas terhet tett az egészségügyi dolgozók vállára. A Lelki Egészség Központ munkatársai éppen ezért ezekre az emberekre külön is odafigyeltek.
- A vírus megjelenése és berobbanása speciális helyzetet eredményezett, hiszen sok egészségügyi dolgozó vállalta, hogy a járványkórházba megy dolgozni, e mellett a kórház fertőző osztályán is foglalkoztak betegekkel. Ez a folyamat új típusú félelmeket alakíthatott ki náluk. Egy támogatórendszert alakított ki a Lelki Egészség Központ. Személyes elbeszélgetéseket tartottunk, de telefonon is bármikor a dolgozók rendelkezésére álltunk – számolt be a részletekről Török Imre András a projekt szakmai vezetője.

A projekt során több, az előadásokhoz szükséges technikai eszközt is sikerült beszerezni. Projektor, laptop, fényképezőgép és vetítővászon is segítette a sikeres lebonyolítást. Mint megtudtuk, a felnőttek mellett a gyerekek lelki egészségére is nagy hangsúlyt fektettek a projekt szervezői.