A dicsőséges pákozdi csatára emlékeztek (galéria)
Bár az időjárás némileg átírta az ünnepség forgatókönyvét, a Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola negyedikes diákjai színvonalas műsorral tisztelegtek az 1848. szeptember 29-én lezajlott pákozdi csata hőseinek emléke előtt. A program első része az intézmény tornatermében volt, de a koszorúzásra már a Gábor Áron szobornál kerülhetett sor.
1848. szeptember 29-én a Velencei-tó északi partján, Pátka, Pákozd és Sukoró térségében került sor az 1848–49-es szabadságharc első komolyabb csatájára. A Móga János altábornagy vezette magyar hadsereg szembeszállt Jelačić horvát bán, császári, királyi altábornagy seregével és a délelőtt 10 órától alkonyatig tartó harcban megtartotta állásait. A csata után a két fél fegyverszünetet kötött, Pákozd faluban 1890 óta emlékmű, a csatatéren 1951 óta obeliszk hirdeti az összecsapás emlékét. A dicsőséges csata hőseire emlékeztek csütörtökön délelőtt a Kiskunhalasi Felsővárosi Általános iskola negyedikes diákjai. Az esős időjárás miatt a tornateremben volt a rendezvény.
Az ünnepi műsorban korabeli dalok csendültek fel és több Petőfi-költemény részletét is elszavalták a tanulók. Beszédében Rekedt-Nagyné Forczek Leona igazgatónő felidézte a csata előzményeit és legfontosabb mozzanatait. A megemlékezést követően már lehetőség volt arra, hogy a koszorúkat, virágokat elhelyezzék Gábor Áron szobránál. Az intézmény vezetője a rendezvény kapcsán kiemelte, hogy fontos az iskolában a honvédelmi nevelés. Kiemelt feladat, hogy a diákok megismerjék a hagyományokat. Évek óta példás kapcsolat van a Kuruc Vitézek Nyugállományú Egyesülettel, amelynek tagjai idén is részt vettek az ünnepségen. Romvári Frigyes elnök szerint a pákozdi csata fényes győzelem volt, amelyre mindig tisztelettel lehet gondolni.