(►) A hagyományok és a történelem mentén a könyvtári táborban (galéria)
Közélet

(►) A hagyományok és a történelem mentén a könyvtári táborban (galéria)

A könyvtár városunk egyik kiemelt kulturális központja, amely egy nyári napközis tábornak kiváló központja. Az idei szünidő sem telt táborozók nélkül. Két tucatnyi diák nevezett be az egy hetes táborra, amely ma ért véget. A fiatalok napi tábori rutin programok mellett a város turisztikai célpontjaival ismerkedtek, de még egy kiskőrösi kiránduló nap is belefért az egy hétbe.

A nyári napközis tábori lehetőségek széles skáláját kínálja városunk. A könyvtár évek óta szervez nyári tábort, amely nem csak a könyvtári lehetőségeket aknázza ki – mondja a könyvtár vezetője, Németh Györgyi. Az idei programsorban széles kulturális kínálatot adtunk a jelentkezőknek. A július 15-én indult táborba a könyvtárból indult minden esemény. A reggeli, a kincskeresés a mindennapok része volt, amihez mindig tettünk valamit.

Városnézés Végső István történésszel

Nagy sikert, hasznos információkat adott mindjárt az első nap kiemelt eseménye, a Végső István történész által vezetett városnézés. Célja, hogy az érdeklődő gyerekek Halas ikonikus épületeinél, szobrainál érdekes helytörténeti eseményekről, személyekről tudjanak meg többet. A történész igyekezett minél több olyan érdekességet összeszedni, a Pannon-tengertől a szekundabarlangig, ami valóban érdekelheti az általános iskolás korosztályt.  

A múzeumban Kocsisné Varga Zsuzsanna igazgató fogadta a résztvevőket

A tábor résztvevői jártak a Szilády Áron Gimnáziumnál, a Városháza épületeinél, a levéltárnál, a református templomnál, a tűztoronynál, a Búsuló kuruc szobránál és a Zöld Marci falfestménynél  is. Fontos feladata volt a gyerekeknek, hogy mindenkinek le kellett rajzolnia azt a helyszínt, eseményt, történetet, ami leginkább hatással volt rá. A gyerekeket főként olyan témák érdekelték: a boszorkányok, a betyárok, az angyalok, a szekundabarlang érdekelte. Ezekből a rajzokból később a könyvtár közösségi média felületein láthatnak galériát.

Juhász Eszter és a Halasi Népdalkör citerás együttese

Szintén alapeleme volt táborunknak a könyvtári kézműveskedés, amelyben a kézügyesség és a kreativitás találkozott a gazdag gyermeki fantáziával. Ezekből a foglalkozásokból kézzelfogható remekművek születtek – mondta a könyvtárvezető. A gyerkőcök Halas érdekességei között megismerkedtek a bíróság épületével és jártak a Thorma János Múzeumban. A múzeumigazgató, Kocsisné Varga Zsuzsanna remek régészeti előadást tartott a csapatnak, mit nagyon élveztek.

Petőfi kiállításon Kiskőrösön

Kiemelt programunk volt a kiskőrösi kalandunk. Petőfi Sándor szülőhelye, az emlékház, a költőhöz köthető helyszínek meglátogatása, a szakszerű idegenvezetés sokak számára ismeretlen oldaláról adott hasznos tudnivalókat a lánglelkű költő személyiségéről a korról, amelyben élt.

Egy bírósági tárgyalóteremben Kiskunhalason

A népi hagyományok felelevenítése, gyakorlása is a tábor részét képezte. Ebben a népijátékos keretben sok segítséget kapunk az „Így tedd rá” tánckör csapatától. Juhász Eszter dinamikus foglalkozásvezetése és a Halasi Népdalkör citerásainak zenei háttere a könyvespolcok labirintusának tisztásán, az olvasóteremben valóságos táncházat varázsolt. A pénteki zárónap csúcspontja, ami még előttünk áll a városnéző kisvasutazás – népszerű nevén a dottó utazás- biztos nagy sikert arat és méltó befejezése lesz az egy hétnek.