A három évtizednyi gondoskodás ünnepe
Közélet

A három évtizednyi gondoskodás ünnepe

Ünnepségre gyűltek össze ma a Bárka Integrált Szociális Intézmény Bács-Kiskun Vármegye dolgozói, gondozottjai. A három évtizede elindított intézmény ápolást, gondozást nyújt a pszichiátriai, fogyatékos betegek számára, valamint támogatott lakhatást biztosít fogyatékos személyek részére, több telephelyen. A megható, verses dalos ünnepségen betekintést kaphattak az érdeklődők az itt zajló fejlesztő munkába, a mindennapok küzdelmeibe és a közösen elért sikerekbe. A jeles évforduló alkalmából a Kiskunhalas - Székhely, a Nefelejcs Otthon, a tompai Rózsakert Otthon valamint a Kalocsai Otthonok ellátottjai is bemutatták tehetségüket a színpadon.


Az ünnepségen Ádám Zsuzsanna intézményvezető köszöntötte a vendégeket, a fellépőket. Mint mondta, sok kitartás, szeretet, az intézményvezető elődök munkája tette azt lehetővé, hogy harminc esztendeje segíteni tudják az ide kerülő embereket.

-Hatalmas köszönet jár a kollégáknak, akik jól segítik a lakók mindennapjait, meglátják bennük a művészt, az alkotót és a foglalkozásokon erősítik, segítik őket. A megfelelő bánásmóddal, akár csak egy érintéssel csodálatos eredményeket lehet elérni.


A Bárka Integrált Szociális Intézmény kiskunhalasi székhelyén működő művészeti csoportok tagjai gazdag ünnepi műsorral léptek színpadra. Versben, dalban foglalták össze gondolataikat, érzéseiket. A műsorukat követően a Szederinda Tánccsoport, a Nefelejcs Otthon és a Rózsakert Otthon Tompa, Kalocsai Otthonok lakói is hatalmas tapsot kaptak a közönségtől.

Az Otthonban működő HaBár Zenekar is színpadra lépett. A zenekart Bácsalmási Gabriella fejlesztő pedagógus gondozza, mintegy 10-12 fő az intézményben és a tompai telephelyen élő szolgáltatást igénybevevővel alkotnak zenei egységet.

„Egybefogja a gyöngyöket”

A születésnapi ünnepségen mutatták be a nagyközönségnek az Álarc nélkül című, antológiát. A kiadvány az intézmény ellátottjainak verseit, rajzait, festményeit tartalmazza. A szerkesztésében Kollarics Gábor művészettörténész segédkezett, a megjelenéséhez a szanki székhelyű Tooltechnik Kft. nyújtott támogatást.

A fejlesztő foglalkozásokon készült alkotásokból kiállítás nyílt az intézmény aulájában valamint az érdeklődők az udvaron megtartott piknik során is láthatták azokat a lakásdíszeket, használati tárgyakat, amelyek mind itt készültek.