(►) A kommunista diktatúra áldozataira emlékezett Kiskunhalas (galéria)
Közélet

(►) A kommunista diktatúra áldozataira emlékezett Kiskunhalas (galéria)

- Az emlékezés mellett azonban bőven akad teendője a rendszerválást követően születetteknek is. Mára egyértelműen bebizonyosodott, hogy Francis Fukuyama kilencvenes években született, történelem vége-elmélete megbukott. A világ folyamatosan forr és lássuk be, a veszélyek korát éljük- fogalmazott beszédében Farkas-Wodring Kata önkormányzati képviselő, a kommunista diktatúra áldozatainak emléknapján rendezett megemlékezésen. A rendezvény emlékműsorában a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Vári Szabó István Szakképző Iskolájának és Kollégiumának diákjai működtek közre.

Február 25-én van, a kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja. Erről az Országgyűlés 2000-ben hozott határozatot. Kovács Bélát a Független Kisgazdapárt főtitkárát 1947-ben ezen a napon a kommunistákkal szembeni kiállása miatt a szovjet hatóságok letartóztatták és a Szovjetunióba vitték, ahol nyolc évet töltött fogságban, először a Gulagon, majd 1951. szeptember 25-től az Állambiztonsági Minisztérium moszkvai központi börtönében. Kovács Béla típuspéldája lett a pártállami rezsim áldozataiként számon tartott embereknek. Ennek kapcsán volt városi megemlékezés, amelynek első helyszíne a Közösségek Házának nagyterme volt, amely megtelt érdeklődőkkel.

A Himnusz eléneklése után emlékbeszédet mondott Farkas-Wodring Kata önkormányzati képviselő. - Az emlékezés mellett azonban bőven akad teendője a rendszerválást követően születetteknek is. Mára egyértelműen bebizonyosodott, hogy Francis Fukuyama kilencvenes években született, történelem vége-elmélete megbukott. A világ folyamatosan forr és lássuk be, a veszélyek korát éljük. Akik erre legyintenek, azoknak csak a szomszédból és az elmúlt hónapokból hozok példákat. Három éve tartó háború Ukrajnában, merénylet a miniszterelnök ellen Szlovákiában, választás után kormány nélkül maradt Ausztria, félidőben lefújt elnökválasztás Romániában, folyamatos puccskísérlet Szerbiában. Nem tűnik úgy, hogy a liberális demokráciákkal ért véget a történelem. A kommunista diktatúrák áldozataira emlékezve, arra is figyelnünk kell, hogy sosem kerülhetnek ki győztesen szélsőséges, barbár ideológiák, és sosem engedhetjük a hatalom közelébe a kommunista ideológia örököseit. Bár manapság álarcban járnak, cselekedeteikben tetten érhető a szolgalelkűség és az idegen hatalmak szolgálata a magyar nemzeti érdekekkel szemben- fogalmazott beszédében a képviselőnő.

A beszédet követő emlékműsorban közreműködtek a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Vári Szabó István Szakképzős Iskolájának és Kollégiumának diákjai. Ternyák Bence; Hachbold Ákos, Kozma Viktor, Németh Balázs, és  Pap Richárd elgondolkodtató perceket szereztek a teremben megjelent hallgatóságnak. A felkészítő tanár Nagy Bence volt. 

A program zárásaként az emlékezők a nemzeti színű lobogók mögött felsorakozva sétáltak át a Városháza utcába, a kommunista diktatúra áldozatainak emléktáblájához. Ott helyezték el a koszorúkat, virágokat.