A legismertebb filmzenék csendültek fel
A Karib-tenger kalózai, Rózsaszín párduc, Volt egyszer egy vadnyugat. A közös bennük, hogy mindegyik alkotás ikonikus filmzenével rendelkezik. Többek között ezeket is hallhatta a halasi közönség vasárnap délután, a zsinagóga udvarán.
A vasárnap délutáni programsorozat egy élménybeszámolóval kezdődött. A kiskunhalasi Jáger Tekla is volt az idei Katolikus Ifjúsági Világtalálkozón. A diáklány az ott töltött napok legérdekesebb pillanatait elevenítette fel fotók, videók formájában.
A Kecskeméti Szimfonikus Zenekar rézfúvós együttese több, mint egyórás műsorral látogatott el városunkba. Az ötfős zenekar megidézte az elmúlt évtizedek legismertebb betétdalait, közben pedig a filmekről is sok hasznos információt osztottak meg a jelenlévőkkel.
- A Kecskeméti Szimfonikus Zenekar rézfúvós együttesével látogattunk ma el Kiskunhalasra. Természetesen mindenféle zenét szoktunk játszani, kezdve a barokk korszaktól, napjaink dalaiig, és fontosnak tartjuk, hogy legyen egy plusz a mi koncertjeinknek, ami közelebb viszi a klasszikus zenét és az élőhangszeres muzsikálást az emberekhez. A filmzenék tökéletesek erre, hiszen ezeket a dallamokat mindenki ismeri, s talán ezáltal kapnak majd kedvet ahhoz, hogy máskor, más műveket bemutató koncertünkre is ellátogassanak – fejtette ki Földi Jácint trombitaművész.
A halasi koncert repertoárja valóban nagyon színes volt. Az Aladdin és az Oroszlánkirály című Disney rajzfilmek ikonikus dalai mellett, többek között a Karib-tenger kalózai, a Volt egyszer egy vadnyugat, a James Bond-filmek és Rózsaszín párduc főcímdalai is terítékre kerültek.
Felmerül a kérdés, vajon másképpen néznek-e filmet azok a művészek, akik rendszeresen játsszák ezeket a dalokat koncertjeiken.
- Természetesen, egész más úgy megnézni egy filmet, aminek betéve tudom a legismertebb dallamait. Sőt egy idő után már olyan érdekességeket is észreveszünk, amiket más nem biztos. Ez persze a zeneszerzők jellemzője, hiszen például Mozartnak is minden művében ott van a keze nyoma, nincs ez másként a filmzenék szerzőinél sem. John Williams vagy épp Hans Zimmer is használ olyan tipikus motívumokat, amik csak náluk figyelhetők meg – tudtuk meg Magyari-Benkő Gabriella kürtművésztől.
A helyszínen készült interjúkat a Halas Televízió Kultúrkép magazinjában láthatják majd az érdeklődők.