
(►) Bemutatkoznak a „bárkások”
Kisfilmet készítettek, hogy megmutassák milyen ügyesek az intézményben élő emberek. Bács-Kiskun Megyei "Bárka" Integrált Szociális Intézmény munkatársainak célja az volt, hogy felhívják a figyelmet az emberi értékekre. Arra, hogy némi szakmai segítséggel és irányítással, mindenféle újrahasznosított anyagból milyen értéket tudnak teremteni, az intézményben élő emberek. A kisfilmben megmutatják a karácsonyi díszek elkészítésének folyamatát, az agyagozó foglalkozásokat, a filmben az intézményben élő lakók is segítenek megismertetni az itt zajló munkát.
A kiskunhalasi székhelyen 188 fős szakmai-és kisegítő személyzet nyújt ellátást 308 fő részére. A lakók közül, akinek képességei és egészsége engedi, fejlesztő foglalkoztatásban, illetve munkaterápián vesznek részt, ez 110 fő foglalkoztatását jelenti. Ádám Zsuzsanna intézményvezető elmondta, az ellátást igénybevevők részére a teljes körű ellátást biztosítanak Az ápolást, gondozást nyújtó intézményben gondoskodnak az önmaguk ellátására nem, vagy csak folyamatos segítséggel képes személyek napi legalább ötszöri étkeztetéséről, szükség szerinti ruházattal, illetve textíliával való ellátásáról, mentális gondozásáról, a külön jogszabályban meghatározott egészségügyi ellátásáról, valamint lakhatásról.

Az intézményben megvalósuló fejlesztő foglalkoztatás célja az Szt. szerint a gondozási, fejlesztési tervben foglaltak szerint az egyén felkészítése az önálló munkavégzésre vagy a nyílt munkaerőpiacon történő elhelyezkedésre. A „fejlesztő foglalkoztatás” fogalom arra utal, hogy a foglalkoztatás nem éri el az akkreditált foglalkoztatás szintjét/minőségét, de lényegesen különbözik a terápiás célú tevékenységtől. Köztes forma, amely a munkavégzésről szól, figyelembe véve a terápiás szükségleteket.