
„Emlékezzünk azokra, akik már nem hallathatják hangjukat!"
A kommunista diktatúrák áldozataira emlékeztek ma délután Kiskunhalason.A Halasi Média és Kultúra Nonprofit Kft. által szervezett műsornak ezúttal a Martonosi Pál Városi Könyvtár adott otthont.
Az Országgyűlés 2000. június 13-án döntött arról, hogy minden év február 25-e A kommunista diktatúra áldozatainak emléknapja. A halálos áldozatok számát világviszonylatban 100 millióra becsülik. Városunkban ma délután a városi könyvtárban gyűltek össze azok, akik közösen szerettek volna megemlékezni az elhunytakról.
A Himnusz eléneklését követően Bányai Gábor, Kiskunhalas országgyűlési képviselője mondott beszédet. Felhívta a figyelmet arra, hogy a kommunizmus eszméit bármennyire is szeretnénk elfeledni, sajnos még napjainkban is sok helyen ott vannak. Éppen ezért óvatosságra intette a hallgatóságot, és kérte, ne feledjék el csendben azt a sok millió embert, akik meghaltak e vészes korszak áldozataiként.
A műsor második felében a Kiskunhalasi Szakképzési Centrum Humán Szakképző Iskolájának tanulóinak összeállítását tekinthették meg a közönség tagjai.
A fiatalok több dalt és verset is előadtak, majd egy rövid jelenet keretében megmutatták, hogyan zajlott egy kényszervallatás hazánkban az '50-es, '60-as években.A műsort Czagányné Pásztor Anikó és Komáromi SZilárd tanította be.
A városi megemlékezésről további részleteket mutatunk hétfő esti hírműsorunkban.
Szöveg: Szőri Attila
Fotó: Anda Péter