Halasi és járási elismerések a vármegyében
Mint július elején hírportálunk beszámolt róla, Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzat Közgyűlése döntött a vármegyei kitüntető díjak odaítéléséről. Ennek értelmében 2023-ban dr. Szász Éva gyermekorvos, a Ganzair Kft és Sáli Levente festőművész lettek díjazottak Kiskunhalasról. A vármegyei közgyűlés elnöke, Rideg László ma Kiskunmajsán adta át a díjakat. Járásunkból Visnyei Miklós, Zsana polgármestere, Balotaszállásról a Ladó-Rec Kft. ügyvezetője, Ladóczki István és az egykoron Halason szolgáló Vangel Imre plébános vehettek át vármegyei elismerést. (címképen dr. Szász Éva gyermekorvos, Rideg Lászlóval, a vármegyei közgyűlés elnökével)
„Az életnek nem célja, hanem értelme van” – idézte Hamvas Béla író, filozófus gondolatait a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés ünnepi ülésén Rideg László elnök. A rendezvénynek, amelynek szombaton délelőtt az újratelepülése 280. évfordulóját ünneplő Kiskunmajsa adott otthont, átadták a vármegyei elismeréseket. Rideg László kiemelte: Bács-Kiskunt az ország öt legdinamikusabban fejlődő vármegyéje között jegyzik - ehhez a teljesítményhez tettek hozzá a díjazottak, akik „többet tesznek a kötelezőnél, többet az elvártnál”.
Rideg László megköszönte a kitüntetettek munkáját. „Büszkén tekintünk önökre és hálásak vagyunk azért, hogy szakmai rangot, hírnevet szereztek nemcsak maguknak, családjaiknak, de vármegyénknek is” – fogalmazott. Az eseményen Bánföldi Szilárd színművész mellett a kiskunmajsai Szent Gellért Katolikus Általános Iskola Kórusa, a Mayossa Néptáncegyüttes, Mayossa Dalárda, valamint a kalocsai Vincze Máté, a Petőfi Sándor szavalóverseny győztese működött közre.
Kiskunhalasi díjazottak:
„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE EGÉSZSÉGÜGYÉÉRT DÍJ”
Dr. Szász Éva - Kiskunhalas (címképen)
Dr. Szász Éva háziorvosként 1992-től szolgált Kiskunhalason, az alsóvárosi körzetben, ahol praxisa 30 százaléka cigány származású. Munkáján túlmenően is segített a rászoruló családoknak, legyen szó ingyenes tűzifa igénylésről, közgyógy igazolásról vagy támogatott gyógyszer kiváltásáról. Gondozottjaival bizalmi kapcsolat alakult ki, elfogadják tanácsait. Szívügye, hogy a cigány lakosság is óvodába, iskolába vigye gyermekeit.
„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE KULTÚRÁJÁÉRT DÍJ”
Sáli Levente - Kiskunhalas
Sáli Levente gyermekkora óta rajzol, fest, de a festészettel komolyabban 8-10 éve foglalkozik. Kezdetben a szürreális témák foglalkoztatták, később azonban a természet, azon belül is a fák felé fordult művészetében. Képeivel célja az, hogy közelebb hozza a természetet az emberhez. Sáli Levente a homokanimációval is elvarázsolja a művészetet kedvelőket, rendszeresen hívják színházakba, koncertekre, előadásokra.
„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE GAZDASÁGÁÉRT DÍJ”
Ganzair Kompresszortechnika Kft. - Kiskunhalas
A Ganzair Kompresszortechnika Kft. a nagy múltú Ganz gyárak tradícióinak egyik folytatója. Járműkompresszoraik nagy számban üzemelnek kötöttpályás közlekedési eszközökön Magyarországon és Európa számos más országában. A Ganzair ezen kívül részt vesz Magyarország ipari zöldhidrogén projektjeiben is, amelyek célja a megújuló energiaforrások használatának növelése. A díjat egyéb elfoglaltság miatt később veszi át a társaság képviselője.
Kiskunhalasi járás díjazottjai:
„ÉV POLGÁRMESTERE BÁCS-KISKUN VÁRMEGYÉBEN DÍJ”
Visnyei Miklós – Zsana
Visnyei Miklós 1994 óta vesz részt a zsanai önkormányzat munkájában, 2002 óta a település független polgármestere. Büszke lehet arra, hogy Zsana infrastruktúrával 100%-ban ellátott, valamint arra, hogy a településen vállalkozóbarát környezetet, ipari övezetet sikerült kialakítani. Zökkenőmentesen üzemeltetik intézményeiket. Munkáját nem foglalkozásnak, hanem élethivatásnak tekinti.
„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYE FENNTARTHATÓSÁGÁÉRT DÍJ”
Ladó-Rec Kft. - Balotaszállás
A Balotaszálláson működő Ladó-Rec Kft. 1992-ben alapított elődje a kezdetektől hulladékbegyűjtéssel és kereskedelemmel foglalkozott. Ma már az ország minden pontjáról szállítanak hozzájuk papír- és műanyaghulladékokat feldolgozásra. Évente 15-16 ezer tonna árut mozgatnak meg, 14 országba exportálnak. Számukra a családias cégkultúra és a felelősségvállalás a legfontosabb. Részt vesznek a Tanítsunk Magyarországért programban, és támogatják az óvodai és iskolai hulladékgyűjtést. A díjat Ladóczki István ügyvezető, kereskedelmi vezető vette át.
„BÁCS-KISKUN VÁRMEGYÉÉRT DÍJ”
Vangel Imre - Kunszentmiklós
Vangel Imrét 1966-ban szentelték pappá. Szolgálata Kiskunhalason teljesedett ki, ahol 21 éven át tevékenykedett. Legfőbb célkitűzése a közösségek létrehozása volt, így alakult meg a Kolping Család Egyesület, a karizmatikus csoport és a fokoláre csoport. Kunfehértón és Balotaszálláson az ő papsága idején épült templom, és nagy érdeme volt abban, hogy a kiskunhalasi Alsóvárosi iskola katolikus iskola lett. Nagy figyelmet szentelt paptársai és a hitoktatásban résztvevők képzésére, lelki gondozására.
Kép és hírforrás: vármegyei sajtó