Halasiak az iparkamarai díjazottak között
December 10-én, a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetői ünnepélyes keretek között a kamara székházában adták át az idei év kitüntető díjait Kecskeméten. Kiskunhalasról hárman kaptak elismerést. A HALASPACK Csomagolóanyag Bt. részéről Kilian Kunert ügyvezető és Lengyel Péter cégvezető Az Év Ipari Vállalkozása díjat vehették át. Fejes Józsefné, mint hagyományőrző, Az Év Kézművese díjat kapta meg.
A kedden, a Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában történt rendezvényen az elismerésekkel tisztelegett a vármegye kiemelkedő vállalkozásai, intézményei előtt, akik példamutató munkájukkal hozzájárulnak a gazdaság fejlődéséhez és a közösség erősítéséhez. A díjazottak innovációjuk, kimagasló teljesítményük és elkötelezettségük révén nemcsak saját iparágukban, hanem a helyi és országos gazdaság fejlődésében is jelentős szerepet játszanak.
A kiskunhalasi díjazottak és méltatásuk:
HALASPACK Csomagolóanyag Bt. részéről Kilian Kunert ügyvezető, Lengyel Péter cégvezető
Az Év Ipari Vállalkozása díj
A kiskunhalasi vállalkozás tavaly hozott létre egy új üzemet, amelyben hetente mintegy kilencven tonna ragasztóanyag készül, részben saját szükségletre, részben pedig a németországi Kunert anyavállalathoz tartozó szlovák és osztrák testvérgyáraknak. A halasi papíripari cég fő tevékenységét a papírcsövek gyártása adja. Az elmúlt évek beruházásainak köszönhetően olyan magas műszaki minőségű papír csöveket tudnak előállítani, amelyek az akkumulátor-gyártásban is részt tudnak venni. Az ehhez szükséges különböző fóliákat tekerik fel a nagyon komoly műszaki igényű papír csövekre, amiket csak a halasi cég és a németországi anyavállalat tud legyártani Európában.
Fejes Józsefné hagyományőrző
Az Év Kézművese díj
Fejes Józsefné Nádor-díjas hagyományőrző, a kiskunhalasi Tűforgató Kör, a kézimunka és a gyöngyfűző szakkör foglalkozásvezetője, valamint a Szivárvány Bábszínházi Alapítvány oszlopos közreműködője. A népművészeti ismeretek átadásával, a kézimunkázási technikák gyűjtésével és tanításával, valamint a bábszínházi előadások által értékteremtő és -őrző szerepet játszik Kiskunhalas térségében. A Bábszínházban tanítja a gyerekeket a bábozás művészetére, saját kézzel készíti a bábokat, továbbá a szakkörök alkalmával adja át kézimunka tudását a résztvevőknek.
Hír és képforrás: Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara