Ismét megrendezték a Büszke Kiskun Tábort
A kiskunhalasi Pásztortűz Egyesület idén is megszervezte a Büszke Kiskun Tábort. A gyermekek július 22. és 24. között megismerkedhettek a Kiskunság históriájával. A július végi napokban előadások és kiadós séták révén számtalan helytörténeti érdekességről és rejtélyről hallhattak az immár 15 éve megrendezett napközi táborban- tájékoztatta hírportálunkat Végső István, az egyesület elnöke.
Az első napon a kiskunhalasi városi könyvtár helytörténeti gyűjteményének és a térség históriájának megismerése várt a diákokra. Végső István történész vezette programon csaták,boszorkányok, pásztorok és betyárok történeteiről hallgattak előadásokat. A városban megnézték a fontosabb látnivalókat. Szobrokat, templomokat és más épületeket tekintettek meg.A második nap Kiskunmajsára is átutazott a csapat. Az egykori Mayossa-szálláson, a helytörténeti múzeumot nézték meg, ahol Rodolfo, a híres bűvész időszaki emlékkiállítását tekinthettek meg. De sokat megtudtak az egykori kisváros paraszti kultúrájáról. A gyűjtemények házában nagyon szép és igényes fafaragó kiállítást, régi baba tárlatot és korsógyűjteményt láthattak
Ezután a júliusi kánikulában Szankra utaztak át. Megnézték kun és magyar őseink történetének kiállítását a Kiskun Emlékhelyet. Ezután a helyi '56-os Büszkeségpontra látogattak, és láthatták a forradalomhoz vezető út stációit és a szabadságharc következményeit a kis, de érdekes tárlat keretében.Az utolsó napon Kunfehértón a település történetével ismerkedhettek. Kiránduláson vettek részt az egykori városi,tölgyfaerdőben. Felfedezték az Európában csak itt látható virginiai holdruta (Botrychium virginianum) élőhelyét, valamint egy háromszáz éves (kiszáradt) tölgyfát is. Megnézték a tájházat a községben, majd a hűsítő tófürdőnél pihenték ki a háromnapos tábor „forró" fáradalmait.
Fotó: Füstös-Kis Ágnes, Végső István