Készül az értékgyűjtemény
Már 46 tétel szerepel Halas büszkeségei között. A halasi csipke az első, ami felkerült a Települési Értéktár helyi listájára, de rajta szerepel már a városháza épülete, a református és a katolikus templomok, a temetők, a szégyenkő, több jellegzetes épület, szobrok és a víztorony. Nem csak tárgyi, hanem szellemi értékeket is gyűjtenek, így híres halasiak életműve is felkerült a listára. Például Szilády Áron, Markovits Mária, Dékáni Árpád, és Vári Szabó István munkássága is szerepel a felsorolásban.
A helyi értékekről a javaslatokat a városházára a polgármesterhez kell eljuttatni. A jelölések beérkezésének nincs határideje. Bárki tehet javaslatot, arról, amit fontosnak és megőrzendőnek tart Halason. Illetve ugyanez megtörténik az ország sok más településén is. A települési értéktárak segítségével készül majd megyei és országos gyűjtemény is.
A Települési Értéktár Bizottság ülésén Pajor Kálmán bizottsági tag felvetette, hogy minden korosztályhoz szeretnének eljutni. Hangsúlyozta, hogy az idősebb generációk által őrzött értékeket és tudást át kell örökíteni a jelennek és az utókornak. Ezért fontos az idős emberek megszólítása is.
A Települési Értéktárba felvett tételekről fotók és leírások készülnek, amik az előírás szerint a települések internetes oldalán érhetők majd el. A halasi bizottság tanácskozásán felmerült, hogy szép, igényes formában kell bemutatni a helyi értékeket, és, hogy célszerű lenne papír alapon, kiadványban is megjelentetni a város büszkeségeit.