
Kevesebbet alszunk - óraátállítás lesz ma éjjel
Kezdődik a nyári időszámítás. Hivatalosan március 27-én hajnali 2 órakor kell az időmérőket egy órával későbbre állítani, vagyis előretekerni egészen 3 órára. Emiatt egy órával rövidebb lesz az éjszaka, viszont hosszabbak lesznek a nappalok. A tapasztalatok szerint többeknek okoz átmeneti kellemetlenséget, fáradtságot, alvászavarokat az átállási időszak néhány napja.
Az óraigazítás néhány belföldi és nemzetközi vonat menetrendjét befolyásolja, valamint a Volánbusz néhány hajnali járatát is érinti. Az óraátállítás idején a Kiskunhalasról Budapestre közlekedő hajnali járat korábban közlekedik, ezért a csatlakozó kelebiai járat menetrendje is módosul. A Kiskunhalasról 0:22-kor Kelebia felé, illetve a Kelebiáról 1:20-kor Kiskunhalasra közlekedő éjszakai gyorsjáratok 60 perccel korábban, azaz 23:22-kor, illetve 0:20-kor indulnak.
A Kiskunhalasról 2:15-kor Tabdin át Budapest, Népligetig közlekedő autóbusz vasárnap hajnalban 60 perccel korábban, 1:15-kor indul, majd a hajnali óraátállítást követően Tabdiról már a megszokott menetrend szerint, 3:06-kor közlekedik tovább. (További menetrendi információk a volánbusz weboldalán.)
Szó van az óraátállítás eltörléséről, de még nem tudni, hogy erre mikor kerül sor, A mostanit következő óraátállítás október utolsó vasárnapján lesz, akkor visszaállunk a téli időszámításra.