(►) Kisinasok éjszakája a Váriban
Közélet

(►) Kisinasok éjszakája a Váriban

Hatalmas érdeklődés övezte a Kisinasok éjszakáját. A Vári Szabó István Szakképző Iskola hívta egy kora esti eseményre a szakmaválasztás, továbbtanulás előtt álló fiatalokat. A Kőrösi úti tanműhelyek mindegyikében oktatók várták a másod vagy akár harmad szakmát választó felnőtteket is. Ezen az estén mindent ki lehetett próbálni és minden információt meg lehetett szerezni ahhoz, hogy bárki egy jó döntést hozhasson és a szakmatanulást választva a későbbiekben sikeres szakember lehessen.

A Vári Szabó István Szakképző iskola szervezői elégedettek lehettek, érdeklődők sokasága töltötte meg a Kőrösi úti gyakorlati oktatási helyeket, műhelyeket. Az intézmény kollektívája részletes tájékoztatót tartott számukra a lehetőségekről.

Dr. Komáromi Szilárd igazgató úgy gondolja, az elméleti információk mellett ezen a rendezvényen bárki betekintést nyerhet a szakképzés gyakorlati világába.

„Látva lássanak, azért szeretnénk magunkat megmutatni. Meggyőződésem, hogy jó választás, ha egy fiatal szakmatanulásra adja a fejét. Egyrészt azért, mert nagyon gyorsan fizetéshez tud jutni, hogyha a megfelelő szakmai vizsgát letette, de ha technikusi útra lép, akkor természetesen nyitott a továbbtanulás felé is az élete. A két szakma ingyenessége miatt természetesen lehet átjárást is gyakorolni, meg lehet próbálni társszakmákat tanulni, vagy adott esetben teljesen mást is megtanulni. Azt gondolom, hogy mind a fiatalok, mind pedig a felnőttek irányába tudunk lehetőségeket kínálni. Bízom benne, hogy minél többen fognak ezzel élni. Meggyőződésem, hogy ma Magyarországon nem zsákutca a szakmatanulás. Ösztöndíjakat kapnak a fiatalok a tanulás közben. Természetesen, hogyha elvégezték, nyitott a vállalkozói élet, nyitott lehetőséget kínál az egyetem.” - nyilatkozta a Halas Televíziónak az intézményvezető.

Tóth Tímea Alexandra is elhozta a gyermekeit erre a nyílt napra. Véleménye szerint jó, ha látják, hogy milyen lehetőségek vannak.

„Én azt gondolom, hogy a szakma az egy nagyon fontos dolog. Nagyon kiveszett ez már a mai világban, jobban a digitális világban élünk most, viszont hiány van ebből. Nagyon sokszor azt tapasztalom én is, hogy egy háztartási készülék tönkremegy, nagyon nehéz találni rá szakembert, aki megjavítja, és nem feltétlen gondolom azt, hogy rögtön ki kell dobni, vagy éppen újat kell venni. Ezért lenne fontos, hogy ezek a szakmák tovább éljenek igazából.”