
Kiskunhalas ünnepelt (galéria)
Március 15-én az országzászló emlékműnél pontban délelőtt 10 órakor vonták fel a nemzeti lobogót a Kiskunhalasi Lovasbandérium és a Kiskunhalasi Városi Fúvószenekar közreműködésével. Ezzel vette kezdetét a városi ünnepség. A szemerkélő eső ellenére is sokan gyűltek össze emlékezni a 170 évvel ezelőtt történtekre, az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcra.
A zászlófelvonást követően a filmszínházba vonult át az ünneplő tömeg. Itt Laskovicsné Terzics Edit önkormányzati képviselő, a Kiskunhalasi Kertvárosi Általános Iskola igazgatója mondott ünnepi beszédet. Beszédében kitért arra, hogy kinek mit jelent március 15. de szólt a forradalom és szabadságharc mai üzenetéről is.

Az ünnepi beszédet egy olyan esemény, követte, amire csak háromévente kerül sor. Ez Kiskunhalas város sajtódíjának átadása. A képviselőtestület döntésére ez alkalommal Vass Katalin újságírónak adományozták a sajtódíjat. Vass Katalin évtizedek óta publikál a Halasi Tükörben, elsősorban sporttal kapcsolatos írásokat. A díjazottat Kovács Iván a Halasi Média és Kultúra Kft. főszerkesztője méltatta. Kiskunhalas Város Sajtódíját Szűcs Csaba alpolgármester adta át. Vass Katalin pedig a rá jellemző humoros mondatokkal köszönte meg az elismerést.

A díjátadást követően a Kertvárosi Általános iskola diákjai adtak ünnepi műsort. A mintegy 50 szereplő verssel, zenével, tánccal, prózával tisztelgett március 15-e emléke előtt.

A városi ünnepség következő állomása a Petőfi szobornál volt. Halason már évek óta hagyomány a Talpra Halas, vagyis a Nemzeti dal közös elszavalása. Törteli Dórának a Kertvárosi általános iskola 8. osztályos tanulójának a vezetésével hangzottak fel a jól ismert verssorok. A közös szavalásban idén is több százan vettek részt.

A Nemzeti dalt a koszorúzás követte. A városvezetés, az önkormányzat és a Kiskunhalasi Közös Önkormányzati hivatal nevében Szűcs Csaba alpolgármester és Komlósné Dr. Fekete Anikó jegyző asszony koszorúzott, majd az intézmények, különböző szervezetek képviselői és a magánemberek is lerótták tiszteletüket. A városi ünnepség zárásaként a megújult Thorma János Múzeumban, a Talpra magyar című monumentális festmény előtt a Lorántffy Zsuzsanna Kamarakórus énekelt és Szakál Aurél igazgató köszöntötte a megjelenteket. Ezt követően az emlékezés virágait, koszorúit helyezték el a hatalmas műalkotás előtt.
Fotó: Anda Péter