Kiváló szakemberekkel erősödött a halasi kórház
Prof. dr. Kovács Attila főorvos a reumatológia és mozgásszervi rehabilitáció, míg dr. Molnár Sándor főorvos az urológiai osztály vezetését vette át a közelmúltban. Személyükben újabb, országos elismertségnek örvendő szakemberek gyógyítják a betegeket a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház SZTE Oktatókórházában. Dr. Szepesvári Szabolcs főigazgató a Halas Televízió Beszéljünk róla című magazinjában mutatta be a kiváló orvosokat.
Közel 110 beteget ápolnak a mobil járványkórházban Kiskunhalason, közülük 14-en igényelnek intenzív ellátást, 13-an vannak lélegeztetőgépen. Erről dr. Szepesvári Szabolcs főigazgató tájékoztatott a Halas Televízió Beszéljünk róla című magazinjában. A Kiskunhalasi Semmelweis Kórház SZTE Oktatókórházának vezetője arról is beszélt, hogy ha szükség van rá bővíthető az intenzív ellátást biztosító helyek száma. Gócpontnak számít Szeged és Kecskemét, a halasi kórház ellátási körzetéből kilenc beteget kezelnek, de enyhébb tünetekkel, intézményi ápolást nem igénylő fertőzöttek száma ettől jóval magasabb. Sokan otthonukban lábadoznak - tette hozzá a főigazgató.
A műsorból ismerhette be a szélesebb nyilvánosság azokat a neves szakembereket, akik a közelmúltban érkeztek a halasi intézménybe. Prof. dr. Kovács Attila főorvos a reumatológia és mozgásszervi rehabilitáció osztályvezetője lett, eddig a szegedi klinikán és a szolnoki MÁV kórházban dolgozott. Úgy fogalmazott, Kiskunhalason egy kiváló kollektívát ismert meg. Mivel szünetel a fekvőbeteg ellátás ezen a területen, ezért megduplázták a szakrendelésszámot. A professzor reményei szerint ez csak átmeneti állapot.
Dr. Molnár Sándor klinikai főorvos az urológiai osztály vezetője lett. Az egyetem elvégzése után akadémiai ösztöndíjjal került a szegedi klinikára, ahol az elmúlt több mint két és fél évtizedben számtalan újítás bevezetése, kidolgozása fűződik a nevéhez. Kiemelte, hogy a halasi kórház urológiája, dr. Holman Endre irányításával eddig is a hazai kősebészet fellegvárának számított. Molnár főorvosnak köszönhetően elérhetővé válik az urológiai onkológia is, amely komoly gyógyulási esélyt jelent a daganatos betegségben szenvedőknek. A jövőben az a célja, hogy onkourológiai sebészeti centrum is legyen az intézmény. Ennek érdekében eszközfejlesztések lesznek az osztályon, ahová Molnár Sándor szerint jó volt érkezni, mert kiváló csapat tesz meg mindent a betegekért.