
Maradnak a járványügyi intézkedések, emelt készültség az egészségügyben
Továbbra is be kell tartani a szabályokat. Március 15-ig – a járványügyi szakemberek véleményét figyelembe véve - meghosszabbították az érvényben lévő intézkedéseket. A kórházakban emelt szintű készültséget rendeltek el. A térségben is terjed a járvány. A halasi kórház főigazgatója hasznos tanácsokat tett közzé, például azt, mi a teendő, ha felmerül a fertőzés gyanúja.
Gulyás Gergely a Miniszterelnökséget vezető miniszter jelentette be, hogy március közepéig változatlan formában tartják fenn a korlátozó intézkedéseket. Az oltások tömeges beadásával lesz lehetőség arra, hogy enyhítsenek a korlátozásokon, jelenleg azonban a járvány harmadik hullámában vagyunk, ezért az enyhítésekre még nincs mód – fűzte hozzá.
Emelt szintű készültséget rendeltek el a kórházakban, mert a járvány harmadik hullámában drasztikusan nőhet a fertőzöttek száma – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök. Mint mondta: újra azt a készültségi állapotot kell visszahozni, ami tavaly áprilisban és novemberben volt jellemző. E mellett ismét alkalmazzák a vezénylési rendszert, hogy szükség esetén minden kórházban legyen elegendő ápoló, illetve orvos. Várhatóan az egész eddig tapasztalt járvány legnehezebb két hete következik. Az újfajta mutációk megjelenése miatt a fertőzések száma erősen nő - közölte a miniszterelnök. Olyan terhelés lesz a kórházakon, mint amilyen még nem volt. Minden orvosra, minden ápolónőre, minden lélegeztetőkészülékre szükség lesz - mondta a miniszterelnök.
Halason és térségében is terjed a járvány. Sajnos egyre több a koronavírus fertőzött betegünk, akik súlyos állapotban kórházi kezelésre szorulnak – ezt már Szepesvári Szabolcs a Semmelweis kórház főigazgatója írta a közösségi oldalán. A főigazgató mindenkinek azt tanácsolja, hogy vegye komolyan a korlátozó szabályokat, viselje a maszkot! Akinél felmerül a fertőzés maradjon otthon és szóljon a háziorvosának! E mellett tesztet kell csináltatni! A légúti SBO ezért működik a Kórház Fertőző osztályának földszintjén. Pozitív teszt esetén végig kell gondolni kikkel találkoztunk és hívjuk fel őket, mert ha nem tudjuk megállítani a vírus rohamos terjedését, komoly áldozatokkal fizetünk érte! Otthoni karanténban a gyógyszereken, vitaminokon túl fontos, hogy mérjük a vér oxigén telítettségét! Ha 90% környékére csökken, szóljunk az orvosunknak. Regisztráljunk az oltásra és amint lehet adassuk is be. Így védhetjük magunkat és szeretteinket, munkatársainkat, barátainkat! – közölte a főigazgató.