
(►) Orvostanhallgatók segítségével macikat gyógyítottak a halasi ovisok
Műtősnek öltöztek, macit operáltak, plüssfigurákat vizsgáltak és gyógyítottak a kiskunhalasi Felsővárosi óvodába járó gyerekek. Szegedről orvostanhallgató diákok érkeztek hozzájuk egy rendhagyó foglalkozásra. A Teddy Maci Kórház program célja, hogy a kicsik játékos formában tanuljanak az egészségről és ne féljenek az orvosoktól.
Korábban, 9 évvel ezelőtt már járt nálunk a Teddy Maci Kórház program és úgy gondoltuk most is elhívjuk óvodánkba az orvostanhallgatókat. A hagyományőrzés mellett az egészségre is nagy hangsúly helyez intézményünk, ezért tartottuk fontosnak ezt a programot, illetve a napokban a Vöröskereszt helyi vezetője is járt nálunk és tőle is sok mindent tanultak a gyerekek – tudtuk meg Ésik Anita tagóvoda-igazgatótól.

A Teddy Maci Kórház célja a gyerekek félelmének csökkentése az orvosokkal, orvosi eszközökkel szemben, ezzel a fehér köpeny effektus kiküszöbölése. Ha maguk is kezükben foghatják az eszközöket, közelebbről is megismerkednek működésükkel, talán kevésbé félnek az orvosoktól, ami rövidebb és hosszabb távon is nagymértékben hozzájárulhat az egészségügy fejlődéséhez.

Jelenleg három állomással rendelkezünk - sorolta Mándli Helga a Szegedi Orvostanhallgatók Egyesületének elnöke. A háziorvosi rendelőben a gyermekek megismerkedhetnek a legalapvetőbb orvosi eszközökkel, például a vérnyomásmérővel és a fonendoszkóppal.

A röntgen állomáson plüssöket „fényképeznek” le, a képeket együtt elemzik és amennyiben törést tapasztalnak, azt szakszerűen ellátják.

A harmadik állomás a műtő. A macik elaltatása után megnézzük, hogy milyen szerveket találunk bennük, és azok funkcióit is megbeszéljük. Ha a műtét sikeres volt a macikat felébresztjük, infúziót kötünk be nekik – kaptuk az ismertetőt az orvostanhallgatóktól.

Az orvostanhallgatók szerint nagyon ügyesek, érdeklődőek voltak a halasi gyerekek és, ha hívják őket, jönnek máskor is. Ezeket a foglalkozásokat bölcsődéseknek, óvodásoknak, és alsó tagozatosoknak tartják.