Roma Kulturális Nap a Vásártéren
Közélet

Roma Kulturális Nap a Vásártéren

Roma Kulturális Napot tartanak pénteken a Vásártéren. A gyerekeket és a családokat már kora délután óta játékok – légvár, arcfestés - várták. 16 órakor a Halasi fiúk kezdték meg a színpadi programokat. Este Jolly és Suzy, valamint Nótár Mary szórakoztatja a közönséget.

Szombaton szintén a Vásártéren, Nemzetiségi Szüreti Fesztivált tartanak. Már délben megkezdődnek a programok, délután pedig egymást váltják a sztárvendégek. 4 órakor érkezik Bódi Csabi, majd Kis Grófó ad műsort.

Az ünnepélyes megnyitót követően 18 órakor a Kossuth-díjas Bangó Margit lép színpadra. majd Bódi Guszti és Margó, Loretta, Doree és Yanni gondoskodnak a jó hangulatról. A gasztronómia is teret kap, főnek majd a pörköltek és a cigány káposzta is. A program célja, hogy a romák és a magyarok ismerjék meg egymás kultúráját és ünnepeljenek, mulassanak együtt.

fotó: Jakab-Rapavi Réka