Segítő szavak
Közélet

Segítő szavak

Veszelszkiné Huszárik Ildikó igazgató  ötlete alapján újszerű módon kezdtek jótékonysági akcióba a Bibó István Gimnáziumban. Kezdeményezéséhez csatlakoztak pedagógus kollégái. Gondos mérlegeléssel szavakat választottak, majd írtak fel lapokra.

 
– A kézzel írott, névvel ellátott szólapokat fényképként feltöltöttük iskolánk közösségi csoportjába. Saját példánkkal kívántuk bizonyítani, hogy az internetet jól kell és jól lehet használni. Például közösségteremtő jótékonysági tevékenységre. Hiszünk a szó erejében. Tanárként elengedhetetlen eszközünk.
bibóbe1
E képeket a közösségi portálon lehetett lájkolni, vagyis tetszikelni. Aki pedig szeretett volna valamelyik tanári szó tulajdonosa lenni, az internetes felületen – a licitálás szabályai szerint – licitálhatott is, narancs felajánlásával. Nem véletlenül választottuk kezdeményezésünknek a több jelentésű Mennyit ér a tanár szava? címet, hiszen a felajánlott, összegyűlt gyümölcsöt – amelyet mi is természetesen kiegészítettünk – a kiskunhalasi családsegítő szolgálat segítségével a rászoruló gyereknek adtuk át – tudtuk meg Veszelszkiné Huszárik Ildikótól.
bibóbe3
- A családsegítő szolgálatnak a téli szünet előtti vittük el a jótékonysági adományt. Ebben diákjaink is segítettek, hiszen ők is évek óta végeznek karitatív tevékenységet, vállalnak közösségi szolgálatot. Hiszünk a közösség erejében, amely csuda dolgokat képes létrehozni. Elegendő hozzá egy jól megválasztott (tanári) szó is! – fűzte hozzá az igazgató.
bibóbe2
A Bibó István Gimnázium közössége 50 kilogramm szaloncukorral, másfél mázsa naranccsal és ruhaadománnyal is támogatta a rászorulókat.
Kép-szöveg: Pál László