Tekósok a Terror Házában
Közélet

Tekósok a Terror Házában

Félelem, terror, nyirkosság, sötétség, borzalom. A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola diákjainak ezek jutottak az eszükbe a Terror Házában tett látogatásuk során, főként akkor, amikor az alagsori tárlatot tekintették meg.

 
Ötvenkét  tekós diák vett részt azon a rendhagyó történelemórán, amelynek során a Terror Házába látogattak el. Kun Hajnalka, Parrag Szilvia és Sütőné Mohos Anita tanárnők vezetésével testközelből láthatták a tanulók, amit eddig csak történelemkönyvekből, filmekből ismerhettek.
 
– Olyan sokan voltunk, hogy a múzeumban két csoportban vállalták a tárlatvezetést.  Sok új ismeretet kaphattak a diákok egyrészt a tárlatvezetőtől, és nagyon sok benyomás érhette őket a korabeli újságcikkek, híradók, tárgyak, zenei aláfestések révén is. Szinte minden diákunk úgy nyilatkozott, hogy az alagsorban bemutatott kiállítás volt számukra a legérdekesebb és egyben legborzalmasabb.  Az alagsorban ezek a szavak jutottak eszünkbe: félelem, terror, nyirkosság, sötétség, borzalom – fogalmaztak a résztvevők.
 
tekoterrorA diákok és a tanáraik számára is megdöbbentő volt az  az emberi gonoszság félelmetes találékonysága: a vizes cella, ahol napokig álltak a foglyok, térdig hideg vízben. Vagy az egy méter magas  rókalyuk, amelyben teljes sötétség van. A teljes történelmi keretet a szovjet csapatok kivonulásának emléke zárja, a kiállításon megtett út tág értelemben az idegen megszállás kezdetétől a megszállás végéig tart.