Több mint 70 bográcsban főttek a gulyások
Közélet

Több mint 70 bográcsban főttek a gulyások

Hetedik alkalommal rendezte meg a Sóstó Csárda csapata a Gulyásfesztivált. A rangos megméretésre összesen hetven csapat nevezett, ezen felül pedig több team is volt, akik versenyen kívül, kizárólag szórakozásból főztek egy-egy ízletes ételt.

A résztvevők már reggel 7 órától gyülekeztek a Sóstó Csárda melletti területen. Az előkészületi munkálatokkal kezdődött a nap. A csapatok hagymát pucoltak, krumplit hámoztak. Amikor az alapanyagok főzére készen álltak, jöhetett a tűzgyújtás, majd az ételek elkészítése.

Egyesek kisebb bográcsokban, míg mások egészen nagy kondérokban főztek, de olyan versenyző is akadt, aki cserépedényben készítette el a zamatos gulyáslevest. A zsűri több alkalommal is szemügyre vette és persze meg is kóstolta a versenyre benevezett ételeket.

Dél környékén minden csapat elkészült, az ítészek is leültek kóstolni, hogy aztán meghozhassák a végső döntést. Közben folyamatosan zajlottak a színpad előtti területen a programok. Többek között néptáncosok, népzenészek, fitness táncosok álltak közönség elé a nap folyamán.

A zsűri döntése alapján hat különdíjat osztottak ki. A Csipetkék és Babzabálók, a Bajai Jópofa Srácok, a Püspöki Építőipari Kft., a Giorgio Dekor, a KSzC Vári Szabó István Szakközépiskola és a Füzespusztai Pásztorok kaptak különdíjat.

Egyéb kategóriában 3. lett a Sóstó Beach csapata, 2. helyen végzett a Falka elnevezésű team, elsőnek pedig a Központi Református Általános Iskolát választották.

A klasszikus alföldi gulyás kategóriában 3. helyen végzett a Kunfehértó Nonprofit Kft., ezüstérmet a Huszár Team kapott, a kategória győztese pedig a Kiskunhalasi Önkormányzat csapata lett.

Fotók: Anda Péter

Hozzászólás (0)