
Közélet
Zöld hétvége kezdődött
Most lehet megszabadulni a falevelektől. Halason ősszel évek óta problémát jelent a közterületeken keletkező zöldhulladék elszállítása. A városüzemeltetésnek nincs akkora kapacitása, hogy egyedül megoldja a kérdést, a lakosság viszont azt panaszolja, hogy összegereblyézik a leveleket, de az elszállítás már ne őket terhelje.
November 21-24-ig zöld hétvégét tartanak. Halas négy pontján, a Kőrösi és a Kárpát utcánál, a Kertvárosban és a Kálvin téren lehet elhelyezni az ősz folyamán, a közterületeken összegyűlt zöldhulladékot. A gyűjtőpontok reggel 8-tól délután 4 óráig lesznek nyitva. Jövő csütörtöktől pedig a város további négy pontján lesz lehetőség a falevelek ingyenes elhelyezésére.
Az önkormányzat és a Városgazda Zrt. aktív közreműködést kér a lakosságtól és azt, hogy csak falevelet vigyenek a gyűjtőhelyekre. A tervek szerint az összegyűjtött leveleket komposztálják és az így keletkezett tápanyagot a város további szépítésére használják.
Szöveg: Fehér Erika
Kép: Bereczki Zsolt