A triszkaidekafóbia, ahogyan Helgáék látják
Kultúra

A triszkaidekafóbia, ahogyan Helgáék látják

Tudják Önök, mi az a triszkaidekafóbia? Ez a tizenhármas számtól való félelem hivatalos megnevezése. Ez volt a központi témája annak a pályázatnak, amit a szegedi Somogyi Könyvtár írt ki. A kiskunhalasi Balog Helga is írt egy prózát a felhívásra, a zsűri pedig első helyezéssel jutalmazta munkáját. Rendeztek egy felolvasóestet is, ahol Helga legjobb barátnője, Tóth Enikő osztott meg részleteket a díjnyertes alkotásból.

Balog Helga életében mindig is fontos szerepe volt az irodalomnak. Aztán eljött az a pont, amikor már nem csak mások műveit szerette volna olvasni, hanem ő is tollat ragadott, és kiírta magából gondolatait.

- Annak idején versekkel kezdtem az önálló alkotást, aztán a tanulmányaimat is az irodalommal kapcsolatban folytattam, sőt a munkám is ehhez kapcsolható, hiszen újságíróként dolgozom jelenleg. Egy ismerősöm hívta fel a figyelmem arra, hogy a Somogyi Könyvtár pályázatot hirdetett meg Péntek 13 címmel. Tetszett az elképzelés, munka után hazamentem, elkezdtem írni, és gyakorlatilag egy este alatt megszületett az a próza, amit beadtam. Bár mindig megmutatom előzetesen barátaimnak, családtagjaimnak az írásaimat, itt most erre nem került sor, egyből beadtam a szöveget a pályázatra. A zsűrinek tetszett, első helyezést értem el a versenyen – nyilatkozta weblapunknak Helga.

Stílszerűen, péntek 13-án rendeztek is a könyvtárban egy felolvasóestet, ahol a pályaműveket hallgathatta meg a közönség. Itt került a képbe Tóth Enikő, akivel a Bibó István Gimnáziumban osztálytársak voltak, és azóta is a legjobb barátnők.

- Nagyon boldog voltam, és megtisztelőnek éreztem, hogy Helga engem kért fel a felolvasásra. Külön érdekesség, hogy miközben olvastam, egy fiú gitáron játszott, úgyhogy így még nagyobb élményt tudtunk adni a jelenlévőknek. Ezután is örömmel olvasom majd Helga minden írását, és várom a következő pályázatokat is, ahol reméljük, további sikereket ér majd el – mondta Enikő.

A két hölggyel a Halas Televízió Kultúrkép magazinjában láthatnak majd beszélgetést az érdeklődők.