A tusrajztól a csipketervezésig
Természet-, képzőművészeti és néprajz kísérte végig a pályáján Bródi Máriát. A kiskunhalasi grafikusművész és csipketervező életútjával ismerkedhettek meg mindazok, akik ellátogattak a Közösségek Házában működő Forrás-Új Tükör Klubba augusztus 25-én este. A programot a Halasi Média és Kultúra Nonprofit Szolgáltató Kft. szervezte.
A vendéggel Király Gábor, a rendezvény házigazdája beszélgetett a közönség előtt. Bródi Mária elmondta, diákként Diószegi Balázs művész-tanár szakkörébe járt. Miután sikeres érettségi vizsgát tett a Szilády Áron Gimnáziumban, dekoratőr iskolába jelentkezett. Budapesten folytatott tanulmányokat, majd kirakatrendezőként is dolgozott.
- Kerestem a lehetőségeket. Az országban léteztek művészeti táborok. Az alkotótáborosdi immár 40 éve tart – tudtuk meg. – Kezdetben tussal virágokat rajzoltam. A természethez való ragaszkodás, a természetben való gyönyörködés diktál – tette hozzá.
Bródi Máriának saját, pontozásos technikája van. Nem akarta, hogy azt mondják, bárkit is utánoz. Egyedi alkotásait meg is mutatta a közönségnek.
- Kereszteket is rajzoltam. Az embernek nemcsak örömei voltak, hanem bánatai is. Olyan nagy baj viszont nincs, amiből ne lehetne valamilyen módon kikecmeregni.
Ahogy telt az idő, a rajzolásról festésre váltott. Illusztrált könyveket, és csipkéket, okleveleket is tervezett, és tervez.
További részletek a rendezvényről a Halasi Tükör hetilap szeptember 2-i számában.