
Cintányéros operettgála
A Pesti Magyar Operett Színpad és a Kalocsai Színház társulata vendégszerepelt Kiskunhalason hétfőn este Horgonyi-Szabó Árpád vezetésével. Műsorukba a legnagyobb szerzőktől választottak világhírű és kevésbé ismert dalokat.
A tavaszi színházi évad Operettgálával indult a Halasi Média és Kultúra Kft. és a Városi Filmszínház szervezésében. A Csárdáskirálynő kettős jubileumot ünnepel, így az előadás egyik fő attrakciója volt.
Horgonyi-Szabó Árpád igazgató: - Tavaly volt 100 éves a Csárdáskirálynő: 1915-ben Bécsben mutatták be Kálmán Imre remekművét akkor még német librettóval. A magyar premier pedig rá egy évre, 1916-ban a Király Színházban volt. Voltak részletek Lehár Ferenc: A mosoly országa darabjából. Huszka Jenő, Ábrahám Pál szerzeményeit sem hagytuk ki. Az előadásban közel 40 nóta kapott helyet: szólók, kettősök és táncos produkciók. Volt keringő, palotás, polka és rengeteg minden. Közel 80 jelmezben léptek színpadra művészeink az egész estés, kétfelvonásos gálában.
Kalocsai Zsuzsa: - A kedvenceimet, operetteket hoztam és némi kis musicalt. Tényleg csak egy csipetnyit azért, hogy megborsozzuk az operett estét. A legismertebb és legszebb Kálmán-melódiákat hoztam el a Marica grófnőből, duetteket kiváló kollégámmal, Egyházi Gézával. Hoztunk mulatósokat, mert mulatni minden magyar ember szeret, így én is. A világban mindenütt nagyon nagy szeretettel fogadják az operettet. Szerintem olyan, mint a szerelem. Kicsit keserű, kicsit édes, de szerintem örök.
Straub Dezső: - Én az átkötő szerepét vállaltam. Az operett műfajba nem is mertem beletunkolni ilyen profik között. Megpróbáltam egy kicsit feldobni a hangulatot: hátteret adni az egésznek, megteremteni a trónt a királynak, hogy ez a csoda, a király, a magyar operett itt nagy sikert arasson.
Interjúinkat a művészekkel a Halasi Tükör március 2-i lapszámában olvashatják, további képeink pedig ITT vannak.
Pál László
Fotók: Anda Péter