Cserzsi világa
Csomák Lászlóné – Cserzsi – a neten találkozott a textilszobrászattal. Megtetszett neki a paverpol technika, és sok-sok gyakorlás, kísérletezés után kialakította saját stílusát. Művészetét a természetközelséggel, a lelkiséggel, a nőiességgel lehet jellemezni, ami a témaválasztásban mutatkozik meg. Hagyományokat, emberi kapcsolatokat, családi ünnepeket örökít meg.
A paverpol rengeteg lehetőséget ad a művészi kibontakozásra. Készíthetők így bel- és kültéri szobrok, domborművek, képek, ajándéktárgyak, dekorációk. Lehet kalandozni általa a színek, formák, mozdulatok világában. Cserzsi sok selymet, természetes és részben újrahasznosított anyagot használ kreatívan.
- Budapesti workshopban tanultam. A paverpol kreatív, újrahasznosítási technika, ökodesign. Fogtechnikusként dolgozom. A fogakhoz is kell térlátás, színharmónia, esztétikai érzék. Ahhoz, hogy egy kép éljen, szintén kell harmónia. Harsány színeket is használok, de ezeket a végére megszelídítem. A paverpol technika teret ad. Kialakítottam a saját stílusomat. A kiskunhalasi tárlatra is elhoztam magammal egy képet, aminek a címe: Simogass meg! Ez a cél. Mindenhova elviszem. A hely meghatározza, hogy mit hozok. Itt jó, hogy tükör a háttér, a szobroknak kifejezetten jót tesz – mondta Cserzsi.
A március 11-i megnyitón Gál Mihály köszöntötte a kiállítás közönségét. A rendezvényen közreműködött Sári Kati énekkel, gitárjátékkal, Monda Margit és Pásztor Gergely verssel. Cserzsi tárlatán faliképek és szobrok várják a látogatókat a MÁV Szakiban. A művek március végéig tekinthetők meg Kiskunhalason, a VOKE Vasutas Művelődési Házban.
További részletek a Halasi Tükör hetilap március 23-i számában.