(►) Csuja Imre még közelebb hozta a diákokhoz Petőfit (galéria)
Kultúra

(►) Csuja Imre még közelebb hozta a diákokhoz Petőfit (galéria)

Ritkán látni olyan sikert egy prózai előadás után, mint hétfőn délelőtt, a Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola tornatermében. Egy rendhagyó irodalomóra keretében, a Petőfi 200 rendezvénysorozat apropóján Csuja Imre  vendégeskedett az intézményben. A kiváló színművész olyan átéléssel, ugyanakkor közvetlenséggel szavalta Petőfi Sándor költeményeit, hogy nem volt ritka az előadás közben a hangos ováció sem. Csuja Imre már az első pillanatban levette a lábáról a közönségét, a közönség pedig Csuja Imrét.

Csuja Imre ért a gyermekek nyelvén is, gyorsan megtalálta velük a közös hangot. Ráadásul ez a hullámhossz a költészeté volt, Petőfi Sándor versei voltak az összekötő kapcsok. A Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola diákjai és pedagógusai életre szóló élménnyel gazdagodtak a kiváló színművész rendhagyó irodalomóráján. A Petőfi 200 programsorozat keretében olyan kulturális csemegét kaptak, amely korosztálytól függetlenül megérintett mindenkit. Csuja Imre hitelesen, olyan szuggesztíven adta át a versek mondanivalóját, hogy pisszenést sem lehetett hallani a teremben. Még közelebb hozta mindenkihez Petőfit, a költőt, az embert. Mindeközben az arcokon ott bujkált a mosoly, a döbbenet és a figyelem.

Olyan ritkán hallani versek szavalata után, hogy ovációban tört ki a publikum. Itt ez is megtörtént. A művész és közönsége egymásra talált. - Nagy dolog egy város, egy iskola életében az, hogy egy ilyen remek színművészt fogadhattunk. Ritkábban adatik meg számunkra, hogy színházba menjünk. Csuja Imrének hatalmas sikere volt, nemcsak a gyermekeket, hanem minket felnőtteket is elvarázsolt. Átadtuk magunkat az élménynek, a diákjaink is nagyon élvezték, együtt mondták vele a verseket. Fantasztikus volt - mondta Rekedt-Nagyné Forczek Leona igazgatónő.

Csuja Imrét is megérintette a diákok reakciója. - Én elég gyakran megyek iskolákba. Van nekem egy önálló estem, az Imi, mondj egy verset. Ennek a rövidített, 40-45 perces változatát adom elő a diákoknak. Viszont ilyen eufórikus örömöt a versek hallatán, mint itt, Kiskunhalason, még sohasem tapasztaltam. Mintha egy musicalt énekeltem volna másfél órán keresztül, akkorát őrjöngtek az itt lévők. Hála istennek, nagyon helyesek voltak, öröm volt nekik verselni. Mindenhol nagyon szeretik a gyerekek az előadást, az nagyon jó, hogy van még igény a költészet iránt- fogalmazott Csuja Imre. Részletek a híradóban és a Kultúrképben.