Folkfarsang kicsikkel, nagyokkal (galéria)
Kultúra

Folkfarsang kicsikkel, nagyokkal (galéria)

Hagyományápolás néptánccal, autentikus élőzenével, népi játékokkal, kézműveskedéssel, dél-alföldi ízek kíséretében a legkisebb korosztálynak, batyubálas vendéglátással. Szombaton délután, Kiskunhalason a Táchagyományok Házában, a profiljába illő farsangi rendezvénnyel örvendeztették meg Juhász Eszter és Györgyiné Szekeres Csilla szervezők az érdeklődő kisgyermekes családokat.

Szépszámú és motivált közönségnek adott vidám, zenés, táncos szombat délutánt a Tánchagyományok Háza. A négy óra körül érkező vendégeket festő, rajzoló, maszkkészítő foglalkozásokkal várták a szervezők az aulában. A Halas Táncegyüttes próbatermében pedig Vladár Károly és Székely Tibor jóvoltából autentikus népzene szólt az apróságoknak, ahol könnyen elsajátítható népdalokra, táncokra, csujogatókra tanították a szervezők őket.

"Terülj asztalkám" fogadta a gyerkőcöket

A jó hangulathoz, a vendéglátáshoz a szülők süteményekkel, pogácsa csomagokkal, üdítőkkel járultak hozzá. A felnőttek egymás között az otthon készített házi pálinka főzeteket kínálták büszkén. A szervezők örömére, az első alkalommal meghirdetett folkfarsangon közel százan fordultak meg. Szerkesztőségünk Paragi Zoltán koreográfustól, a rendezvény egyik segítő rendezőjétől megtudta, hogy hagyományteremtő szándék áll az esemény hátterében.

Györgyiné Szekeres Csilla, az egyik ötletgazda a sor elején

A folkfarsang megálmodói Juhász Eszter és Györgyiné Szekeres Csilla az ötletgazdák – nyilatkozta a koreográfus. Eszter a Kiskunhalasi Alapfokú Művészeti Iskola néptáncoktatója és a Halas Táncegyüttes oktató-koreográfusa, Csilla a Kiskunhalasi EGYMI óvodapedagógusa, és az "Így tedd rá" foglakozásvezetője. Mindketten Kiskunhalason számos intézményben oktatnak néptáncot óvodásoknak, kisiskolásoknak, felnőtteknek egyaránt. Az ő elképzelésük öltött valóságot szombat délután a Tánchagyományok házában.

Juhász Eszter, a folkfarsang másik ötletgazdája táncoktatás közben

Nagyon fontos szempont volt a rendezvény megálmodásakor, hogy a szülők gyermekeikkel együtt tapasztalják meg az élő zene varázsát és a közösség éltető, támogató erejét. A pörgős világban ez a "sziget", ahol találkozhatunk azonos érdeklődésű emberekkel, barátokkal, és ami egyre inkább felértékelődik – emelte ki Paragi Zoltán.

A folkfarsang főszereplőinek csoportképe

A koreográfus elmondta, hogy az együttes idén ősszel ünnepli fennállásának 35. évfordulóját. Az érdeklődők év közben számos alkalommal csatlakozhatnak majd az együttes felnőtt és gyermek csoportjához. Szerveznek nyári tábort is az óvodásoknak és iskolásoknak. A következő programokon vesz részt az együttes – hangzott el a teljesség igénye nélkül - az idén. A Magyarok vásárán és a tavaszköszöntő gálán, a húsvét, a borudvar, a szüreti fesztivál, a 35 éves jubileumi gála és még jónéhány közösségi esemény, amelyeken a Halas Táncegyüttes szerepel a naptári terv szerint. A folkfarsang egy kiváló startnak bizonyult az idei programsorhoz – zárta nyilatkozatát Paragi Zoltán. 

A muzsikások Székely Tibor és Vladár Károly

Kép-szöveg: Kovács Iván