Genomba zárt örökség: egy családregény, krimiszállal (galéria)
Genomba zárt örökség a címe annak a könyvnek, amelynek szerzője Pálinkás Szilvia, aki a tizenkilencedik század végi Kiskunhalasra repíti az olvasót. Kedvcsinálónak is tökéletes volt a Pásztortűz Egyesület szervezésében megszervezett bemutató a Martonosi Pál Városi Könyvtárban. Szilviának ez az első kötete, amely családregény, a valóság és a fikció elegye, némi krimiszállal átszőve.
Musza Istvánné Bor Terézia nem mindennapi fordulatokban bővelkedő története elevenedik meg a közelmúltban megjelent Genomba zárt örökség című könyvben. A szerző, Pálinkás Szilvia a főhős ükunokája, aki sokszor hallotta a családi legendáriumban a sztorit. Kíváncsi volt arra, hogy Terézia valóban javasasszony volt-e, valóban kitagadták, mert szerelmes lett egy olyan férfibe, aki a szülei szerint nem volt méltó hozzá. A történet még ettől is szövevényesebb, még egy gyilkosság is megelevenedik a sorok között. A könyv bemutatója a napokban volt a Martonosi Pál Városi Könyvtárban, a Pásztortűz Egyesület szervezésében.
Pálinkás Szilvia időt, fáradtságot nem kímélve kutatott, nyomozott. Segítségére voltak a Bács-Kiskun megyei családfakutatók, a történész szakértő pedig Végső István volt. Bírósági és levéltári adatok, okiratok egész sorát kellett feldolgozni. A könyvbemutatón az is kiderült, hogy bizony voltak zsákutcák is a kutatások során, de ez senkinek sem szegte a kedvét. A történész, aki az esemény moderátora volt úgy fogalmazott: eddig több helyen bemutatták már a könyvet, ám most Kiskunhalasra hazaérkezett. További részletek a szerdán megjelent Halasi Tükörben.