Közel húsz diák mondott verset Hatvani Zoltán emlékére
Kultúra

Közel húsz diák mondott verset Hatvani Zoltán emlékére

Tizennegyedik alkalommal rendezték meg Kiskunhalason a Hatvani Zoltán Megyei Középiskolás Szavalóversenyt. Ezúttal a Dékáni Árpád Technikum szervezésében valósult meg a rangos megméretés, melynek helyszíne a Martonosi Pál Városi Könyvtár volt. A halasi diákok mellett, a megye több településéről is érkeztek résztvevők.

A hagyományoknak megfelelően, a Zoltán naphoz legközelebbi szombaton rendezték meg idén is a Hatvani Zoltán Megyei Középiskolás Szavalóversenyt. Színültig megtelt érdeklődőkkel és versenyzőkkel a halasi könyvtár olvasóterme.

- Ez a tizennegyedik Hatvani Zoltán Megyei Középiskolás Szavalóverseny. Célja pedig az, hogy a megye egész területéről ide érkező fiatalok megmutathassák tehetségüket, e mellett pedig ilyen méltó módon emlékezhessünk meg közösen Hatvani Zoltánról. A megyében nagyon kevés ilyen verseny van, azt pedig talán mondanunk sem kell, hogy milyen fontos szerepe van egy-egy ilyen színvonalú megméretésnek egy középiskolás életében – fejtette ki Hachbold Helga szervező pedagógus.

A megjelenteket Kuris István László alpolgármester, valamint Molnár Nándor, a szervező iskola igazgatója köszöntötte. Mindketten elismerően beszéltek a jelenlévő diákok bátorságáról, felkészültségéről.

A közel húsz fiatal két kategóriában mérhette össze tudását. Először a szakképző iskolák diákjai, majd a gimnazisták álltak közönség elé. Mindenki egy kötelező Petőfi Sándor verssel és egy szabadon választott művel készült a versenyre.

A zsűriasztalnál Komáromi Attila, a Forrás folyóirat szerkesztője, Csorvási Zoltán a Lyra Együttes alapítója, Erhardt Györgyi könyvtárigazgató és Mezei Zoltán színművész, rendező foglalt helyet. Az ítészek több fontos dologra is odafigyeltek a produkciók során.

- Ez a verseny egyáltalán nem az iskolázottságról szól, vagy arról, hogy ki mennyire tanult meg egy-egy adott verset. A legfontosabb, hogy ki hogyan tudja átadni mindazokat a gondolatokat, amiket egy vers ébresztett fel az adott emberben. Az is érdekes, hogy a kötelezően választott művet ki, miként fogja meg, de azt gondolom, hogy leginkább a szabadon választott versekben teljesednek majd ki a középiskolások – mondta Csorvási Zoltán.

A diákok hosszú heteket, hónapokat töltöttek felkészüléssel. Abban mindenki egyetértett, hogy nagy szükség van az ilyen megméretésekre.

- Mindenképp olyan verset szerettem volna ma előadni, ami abszolút engem jellemez, amit hitelesen elő tudok adni. Osztályfőnököm segítségét kértem a vers kiválasztásánál. Végzős tanuló vagyok, ezért úgy gondoltam, hogy itt a lehetőség, hogy most még megmutassam magam a zsűrinek és a közönségnek. Nagyon támogatom az ilyen versenyeket, hiszen sok diákban ott a tehetség, de lehet, hogy ezt kellő lehetőség nélkül nem tudnák megmutatni senkinek – árulta el Katona-Sajdik Zsófia, a Vári Szabó István Szakképző Iskola diákja.

A nap végén, egy ünnepélyes eredményhirdetés keretében hozták nyilvánosságra, kik, milyen helyezést értek el. A gimnazistáknál 1. lett Hevér Réka, a 2. helyen Szabó Áron Timóteus végzett, bronzérmet pedig Miklós Marcell Nimród vehetett át. A szakképző iskolások kategóriájában Tóth-Andor Zsolt lett a legjobb, 2. helyen végzett Görög Bence a 3. pedig Szávuly Virág lett.