A halasi úszók ismét arattak

A Halasthermál és Merkbau Kft támogatásával készülő halasi úszók megkezdték a 2014/15-ös versenyszezont. Másfél hónapja folyik ismét nagy lendülettel a munka Novotny Attila és Grigorov Leila irányításával a helyi uszodában. Az edzésidő átszervezésével sikerült némi teret nyerni, ezzel kompenzálva a versenyzők fejlődésével járó megnövekedett helyigényt.

A nyári pihenőt követő első megméretés Székesfehérváron zajlott, ahol szombaton a 8-11 évesek, vasárnap az idősebbek számára írtak ki versenyprogramot.

Leila „néni” csoportja máris érezte a plusz 1 pálya jótékony hatását, Kiss Virág, Christ Izabella, Király Anna és Flaisz Fanni valamennyi versenyszámában egyéni csúcsot úszott, így a mezőny első harmadában végeztek. 5-7 másodperces javulások is voltak, edzőjük legnagyobb megelégedésére. Varga Kata kiváló edzésmunkája is meghozta gyümölcsét, hiszen az országos mezőnyben is ezüstérmet tudott szerezni 400m gyorson, 200m háton a dobogóról éppen lecsúszva 4. lett. Fülöp Bianka egy 4. és egy 5. helyet szerzett.

Ha lehet ezt tovább fokozni, a Novotny csapat megtette a verseny másnapján. 22 egyéni nevezésből 12 alkalommal ők is felülírták egyéni legjobb időeredményeiket. Juhász Adél, Juhász Janka, Szilvási Gréta, Vas Luca, Kripkó Ádám, László Levente, Nagy András, 8 arany, 5 ezüst és 3 bronzérmet szereztek úgy, hogy a csapat nagy része az idősebbek között állt rajtkőre, valamint versenyen kívüli indulás is volt. Több alkalommal „háziversenyt” vívtak, és maguk között döntötték el a dobogós helyezések sorsát.

- A nyári vakációt követően, másfél hónap kemény alapozás után, 2 hetes edzőtáborból hullafáradtan hazaérkezve enyhén szólva sem megszokott teljesítmény így október közepén – nyugtázta Novotny, és gondolatban már összeállította a következő hetek edzésprogramját. A soron következő megméretés a novemberi Országos Rövidpályás Bajnokság a felnőttek mezőnyében…