A Magyar Kézilabdázásért Emlékérmet vehettek át

A Klúcsó Jenő Lekrinszki Tivadar alkotta játékvezetői páros volt az utolsó olyan magyar kettős, amely kézilabdában vezetett olimpiai mérkőzést. A legendás sportemberek voltak azok, akik a legtöbb Magyar Kupa döntőt dirigálhattak, de világbajnoki, Európa-bajnoki találkozókon, BEK-finálékban is fújták a sípot. Ezt a példátlan pályafutást ismerte el a napokban a Magyar Kézilabda Szövetség egy kitüntetéssel.

A Magyar Kézilabda Szövetség küldöttgyűlésén a beszámolók megtartása mellett elismerések átadására került sor. Külön öröm, hogy két kiskunhalasi sportember pályafutását is kitüntetéssel jutalmazta a szövetség. Klúcsó Jenő és Lekrinszki Tivadar átvehette a Magyar Kézilabdázásért Emlékérmet. Kettőjük alkotta játékvezetői páros pályafutása példanélküli a hazai kézilabda történelemben. Ő voltak az utolsó magyarok, akik olimpián vezethettek mérkőzés, mégpedig 2000-ben Sydney-ben. A kettős 1980-ban vizsgázott, 1985-ben már az NB I-ben fújhattak. Nemzetközi karrierjük is emlékezetes volt: 179 nemzetek közötti találkozót és 265 nemzetközi mérkőzést vezettek. Kétszer dirigálhattak Bajnokcsapatok Európa Kupájának (a mai BL elődje) döntőjét, de ők voltak azok, akik pályafutásuk során a legtöbb Magyar Kupa döntőn működhettek közre.