Csípős volt a kalocsai

Nem sikerült a bravúr az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban. A Kiskunhalasi UKSC szombaton kora este, szépszámú közönség előtt szenvedett vereséget a Kalocsától. Be kellett látnunk, hogy a paprikaváros fiai egyelőre még csípősebben játszanak, mint a halasiak.

Ismét nagyon jó hangulat uralkodott a Horváth István Sportcsarnokban. Azok a drukkerek, akik a focimeccsről érkeztek a halasi fiúk győzelmének hírével (KFC - Soltvadkert 2-1), tovább akarták élni a siker okozta mámort. Nos, a találkozó elején úgy tűnt, ezzel nem lesz probléma. Demeter és Benkő góljaival 2-0 volt az állás, amely meg is alapozta a mérkőzést.uksc1

A jó felépítésű és nagy rutinnal bíró vendégek igyekeztek rendezni soraikat. Kemény, férfias küzdelem folyt a pályán, szép gólokkal. A 6. percben 5-3-ra vezetett az UKSC, majd öt perccel később az előny már háromgólos volt. Ezután következett a kalocsaiak jó sorozata: három perc alatt sikerült azt egyenlítés. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, a játékvezetői ítéletek nyomán pedig gyakran volt reklamálás mindkét kispad részéről. Vérbeli rangadó volt, amelynek az igazi fordulata a 24. percben következett el.uksc3

A vendégek átvették a vezetést és ki sem engedték ezután a kezükből. Érthetetlen volt a halasiak megtorpanása, a szünetben 19-14-re vezettek a vizitálók. Bíztunk abban, hogy a szünetben sikerült rendezni a sorokat. Nem így történt. A fordulás után is a kalocsaiak domináltak, piros lap, kiállítások, halasi kapufák színesítették az amúgy sem szürke mérkőzést.uksc2

A három főből álló, dobbal és trombitákkal felszerelt vendégszurkolók egyre nagyobb elánnal szólaltatták meg hangszereiket. A halasiaknak sokszor még szerencséje sem volt a lövéseknél, de be kellett látnunk, a Kalocsa még előrébb jár kézilabdatudásban. Kiskunhalasi UKSC - Kalocsa 30-41. A juniorok viszont tovább szárnyalnak, 12-12-es félidő után 26-20-ra nyertek.
Kép-szöveg: Jáger Levente