Gerda diákolimpiai aranyérme

Remek úszósikerről kapott hírt szerkesztőségünk. Schmél Gerda, a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzője ezúttal iskolája színeiben állt rajtkőre a diákolimpia régiós döntőjében. A fiatal sportoló egy arany- és egy ezüstérmet nyert.

Kiváló eredményt ért el a Schmél Gerda az Úszás Diákolimpia Dél-Alföldi Régiós döntőjében.  A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzője 50 méteres hátúszásban, az I. korcsoportban. 0:40,17-es időeredményével több, mint 2 másodperccel a mezőny előtt végzett. Gerda  50 méteres mellúszásban pedig második helyen ért célba, amivel szintén kvalifikálta magát az országos döntőbe. Novotny Attila és Csontos Kristóf tanítványa ezúttal a soltvadkerti Kossuth Lajos Evangélikus Általános Iskola színeiben állt rajtkőre. Az úszók köszönik Kiskunhalas Város Önkormányzata, a Merkbau Zrt., Zsana Önkormányzata, a Rit-Poly Kft., Rolló-Halas Kft., KB Autoteam Kft., és a Premium Product Kft. támogatását.