Halasi birkózóérmek a diákolimpia területi döntőjéről

Csongrád volt a házigazdája a szabadfogású birkózó diákolimpia területi döntőjének, ahol Kelet-Magyarország legtehetségesebb versenyzői küzdöttek az országos fináléba jutásért. A Kiskunhalasi Birkózó Klubot négy versenyző képviselte, a fiatalok három éremmel gazdagodtak.

Kiválóan szerepeltek a Kiskunhalasi Birkózó Klub versenyzői Csongrádon. A szaabdfogású diákolimpia területi döntőjén a keleti országrész legjobbjai léptek szőnyegre. Az U10-es korosztály 38 kilogrammos súlycsoportban Csikós Hunor az első helyen végzett. Az U11-es korosztályban Boldog Bence a 32 kilogrammosok között szintén aranyérmet nyert. Az U13-as korosztályban, a 46 kilogrammos súlycsoportban Cserkó Máté 6. helyezést ért el, míg az U13-as, +85 kilogrammos súlycsoportban Csányi Gergő a 4. helyen végzett. Volt egy gyermek gála is, ahol az ország minden tájáról érkező 7-9 éves fiatalok mérték össze tudásukat. A halasi klubot Csikós Boglárka képviselte, aki az U9-es korosztály 30 kilogrammos súlycsoportjában 2. helyezést ért el. A versenyzőket Csapi Antal, ifjabb Csapi Antal, valamint Csapi Gergő készítette fel a megméretésre.

Fotó: Boldogné Jenei Andrea