Ledőlt a Simontornya

Az első öt percben érezhette úgy a Simontornya, hogy esélyes lehet a Kiskunhalasi UKSC otthonában az NB II-es kézilabda-bajnokság szombat késő délutáni mérkőzésén. Ezt követően a hazaiak uralták a játékot, élvezték a kézilabdát és még akkor sem csökkent számottevően a különbség, mikor a második félidő nagy részét emberhátrányban játszotta az UKSC.

Nem biztos, hogy ilyen kezdést álmodott meg Paic Róbert, a Kiskunhalasi UKSC edzője, ugyanis halasi középkezdéssel indult a meccs, de huszonhárom másodperccel később már a hazai hálóban táncolt a labda. Juhász László egyenlített ugyan, de az első öt percben futottunk az eredmény után. Mezei Dávid gólja hozta meg a várt fordulatot (4-3), ettől kezdve az történt a pályán, amit az UKSC akart. Szemmel láthatóan is élvezték a játékot a halasiak, akik igyekeztek helyenként már a közönségüket is elkápráztatni szebbnél szebb megoldásokkal.ukscbe3

A félidő felénél négy, három perccel később már öt gól volt a különbség. A vendégek becsülettel tették a dolgukat, de nem képviseltek komolyabb játékerőt. A hajrában megint ezer fokon égett a KUKSC, ennek eredménye hét, majd nyolcgólos különbség volt. A félidő utolsó másodpercében Benkő Péter gólja jelentette a 20-11-et. Volt olyan vendégjátékos, aki a különbség kapcsán leült a padlóra és fel sem állt onnan a térfélcseréig.ukscbe2

A második játékrészben tovább nőtt a különbség, a végig harcos, sérüléséből nemrégiben felépült Horváth Czinger György szerezte meg az első halasi gólt a pihenő után. Ez jelentette a tízgólos differenciát, amely a 38. percre már tizennégyre nőtt (26-12). Bátran cserélt a halasi edző, de a biztos vezetés tudatában kissé lazábbra vették a figurát a hazaiak. Ez felhozta az ellenfelet, szükség is volt némi fejmosásra az időkérés alatt.ukscbe1

A játékvezetők is igyekezték megnehezíteni a mieienk dolgát, annyi kiállítást osztottak ki a soraikban. Volt olyan, amikor egyhuzamban négy percig voltunk kevesebben. Mondjuk ekkor is uraltuk a játékos és gólokat szereztünk, annyira azért nem volt zavaró a dolog. A hajrára csupán az a kérdés maradt, hogy tízen belülre tud-e kerülni a Simontornya. Jelentjük, nem tudott, így az UKSC magabiztosan győzött. Kiskunhalasi UKSC - Simontornya 38-27 (20-11).
Kép-szöveg: Jáger Levente