Nagy Sándor a halasiak legeredményesebb lovasa Kecskeméten

Országos minősítő versenyt rendeztek Kecskeméten, a Airvent Lovas Club otthonában. A kecskeméti megméretésen több halasi egyesület lovasai is nyeregbe szálltak a helyezésekért. A hírös városban tett díjugrató sorozaton Nagy Sándor, a Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE sportolója volt a legeredményeseb halasi lovas három ezüst és egy aranyérmes helyezésével. Tovább részletek az alábbiakban olvashatók! (címképen Nagy Sándor és Speranza AWH, fotó lovasfoto.hu - Hajdu Krisztina)

Augusztus 8 és 11-e között négynapos országos minősítő versenyt rendeztek a Pataki Ménes  otthonában, az Airvent Lovas Club pályáján. A helyszín közelsége miatt érthetően több halasi díjugrató egyesület is részt vett. Ki kell emelni közülük, a Hirling József Lovasparkban felkészülő Nagy Sándort (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE), aki több lóval győztes és érmes helyezéseket ért el. Mellette a Kiskunhalasi Lovastömegsport Egyesület és a Kiskunhalasi Lovasbanrérium SE sportolói is szereztek győzelmet és dobogós helyezéseket.

Fazekas István (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE ) és Humpty Dumpty az akadály felett

A kecskeméti verseny sportdiplomáciai szempontból is hozott halasi sikert, mert Bölecz Virág Ráhel (Nemzetközi I-es díjugrató versenybíró) zsűri elnökként vigyázta az esemény sportszerűségét, szakmai felügyeletét.

Az eredmények naponta:

Csütörtök:

4. versenyszám, 100 cm, 4 éves lovak, a HOFMAG díjáért, lovak stílusversenye (19 induló)
2. Nagy Sándor, SPERANZA AWH, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE

5. versenyszám, 115 cm, 5 éves lovak, a SABO EQUESTRIAN díjáért, lovak stílusversenye (39 induló)
2. Nagy Sándor, HEAVENLY OPHELIA Z, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE

Péntek:

1. Nagy Sándor, SPERANZA AWH, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE

Kasi Kira (Kiskunhalasi LTSE) és CanDoIt ugrás közben

Szombat:

19. versenyszám, 125 cm nyitott, időre (A szabály, 19 induló)
2. Füzér Gábor, QUINTESSA, Kiskunhalasi  LTSE

1. Plavecz Szabrina, COPYCROWN SB Z, Kiskunhalasi Lovasbanrérium SE

23. versenyszám, 115 cm 5 éves lovak, a ND-SABO EQUESTRIAN díjáért, időre egyszeri összevetéssel (A szabály, 17 induló)
2. Fazekas István, HUMPTY DUMPTY, Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE

Vasárnap:
28. versenyszám, 120 cm amatőr NAGYDÍJ - SPORTLÓTÁP.NET díjáért, időre egyszeri összevetéssel (A szabály, 19 induló)