Nyílt Ifjúsági Országos Bajnokság

A Kecskeméti Sportuszodában rendezték az Országos Ifjúsági Bajnokságot, a 15-16 éves lányok, és a 17-18 éves fiúk legrangosabb hazai versenyét. Felúszásos rendszerben a fiatalabbak is részt vehettek a 4 napig tartó, embert próbáló küzdelemben. A délelőtti órákban az előfutamok, délután pedig a középdöntők, ill. a döntők kerültek lebonyolításra.

A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesületet Juhász Adél, Juhász Janka, Vas Luca, valamint az Egerből átigazolt Szeivolt Melinda, Szilvási Gréta és Kripkó Ádám képviselte Novotny Attila irányításával. Adél és Gréta saját korosztályban versenyzett, a többiek a 2-3 évvel idősebbek között mérettek meg.

Juhász Adél élete egyik legjobb formáját mutatva, embertelen versenyprogramot úszva 5 ifjúsági országos bajnoki címet szerzett! Mind az 5 versenyszámban megszerezte az Ifjúsági Európa Bajnokság kvalifikációját! Jelenlegi eredményeivel 200m pillangón mintegy 2 másodperces előnnyel vezeti az ifi Európa ranglistát, 100m pillangón, 800 és 1500m gyorson második, 400m gyorson pedig a harmadik helyen áll! Reményt keltő pozíciók a július 9-én a hollandiai Dordrechtben rajtoló kontinensviadal előtt…

Szilvási Gréta, Szeivolt Melinda és Kripkó Ádám mindössze 3 hete készül Novotny Attila irányításával, ennek ellenére jelentős időeredmény javulásokat könyvelhettek el. Gréta 400m vegyes-úszásban ezüstérmet szerzett, 200m vegyesen 4. lett, 100m pillangón 7. helyezést ért el. 400m vegyesen elért időeredményével ő is a Dordrechtbe utazó keret tagja lehet. Melinda a két évvel idősebbek között 200m mellúszásban szenzációs úszással ezüstérmet szerzett, 100m mellen 5. 50m mellen 7. helyezést szerzett. Saját korosztályában mindhárom számban megerősítette ranglistavezető pozícióját. Kripkó Ádám 50, 100 és 200m mellúszásban az esélytelenek nyugalmával indult a 3 évvel idősebbek mezőnyében. Mindhárom számban egyéni csúcsot úszott, ráadásul az 50 méteres időeredményével átvette az országos ranglista vezető helyet.

Az 1500 méteres gyorsúszó számot háziversennyé degradálták lányaink, Adél és Janka a táv egészét fej-fej mellett úszva, 1 századmásodpercnyi különbséggel, fantasztikus időeredménnyel abszolválta az első két helyet, Vas Luca pedig nagy küzdelemben megszerezte a bronzérmet! Egy országos bajnokság színvonalát meghazudtolva a dobogó mindhárom fokán Novotny tanítvány állt! Janka 400m gyorson is ezüstérmet, 800m gyorson pedig egy 5. helyet szerzett a 2 évvel idősebbek mezőnyében.

A versenynapok csúcspontjai a váltók voltak, melyben lányaink hatalmasat alakítottak. A 4x200-as gyorsváltóban, valamint a 4x100-as vegyes-váltóban egyaránt aranyérmet szereztek, a nagynevű fővárosi és vidéki csapatokat egyaránt megelőzve, a 4x100-as gyors-váltóban pedig nemes küzdelemben mindössze 94 századmásodperces hátránnyal ezüstérmesek lettek.

A mezőny legeredményesebb női versenyzője nagy fölénnyel Juhász Adél lett, az éremtáblázatban és az 56 egyesület pontversenyében egyaránt második helyen végzett a halasi mini csapat, csak a lényegesen nagyobb létszámmal felvonuló Kőbánya csapata tudott megelőzni bennünket!

Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy nagy port kavart a Novotny csapat teljesítménye. - Az egrieknek a nyári hónapokra adtunk versenyzési és edzési lehetőséget, az eredményeket látva mindhárman szeretnének itt maradni, de helyhiány miatt csak 1 versenyzőt tudunk fogadni. Az átigazolás hírén felbuzdulva többen megkerestek ugyanezzel a kéréssel, de sajnos érdemben nem áll módomban tárgyalni erről a kérdésről. Minden eddigi elképzelést felülmúlt és felülmúlna, amit eddig letettünk az asztalra, és amennyi lehetőség áll nyitva előttünk. Az ország egyik, ha nem a legeredményesebb úszóbázisa lehetnénk, de az évek óta terítéken levő uszodafejlesztés mindig vakvágányra fut a különböző politikai és magánérdekek miatt. Reméljük, az új városvezetés megtöri ezt a hagyományt, és álmodozások helyet végre a tettek mezejére tudunk lépni. – nyilatkozta Novotny Attila vezetőedző.

Részletes eredmények:

JUHÁSZ ADÉL (1998) 5X-ÖS ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOK – 100, pillangó, 200m pillangó, 400m gyors, 800m gyors, 1500m gyors, 1 bronz - 50m pillangó – LEGEREDMÉNYESEBB LÁNYVERSENYZŐ

JUHÁSZ JANKA (2000) 2 ezüst – 400m gyors, 1500m gyors, 5. hely – 800m gyors

SZILVÁSI GRÉTA (1999) 1 ezüst – 400m vegyes, 4. hely – 200m vegyes, 7. hely – 100m pillangó

SZEIVOLT MELINDA (2000) 1 ezüst – 200m mell, 5. hely – 100m mell, 7. hely – 50m mell

VAS LUCA (2000) 1 bronz – 1500m gyors

KRIPKÓ ÁDÁM (1999) 10. hely – 50m mell, 200m mell

4X200M GYORSVÁLTÓ (Juhász J, Szilvási, Vas, Juhász A) - ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOK

4X100M VEGYESVÁLTÓ (Juhász J, Szeivolt, Juhász A, Vas) - ORSZÁGOS IFJÚSÁGI BAJNOK

4X100M GYORSVÁLTÓ (Vas, Szilvási, Juhász J, Juhász A) – 1 ezüst

Összesítés: 7 országos ifi bajnoki cím, 5 ezüst, 2 bronzérem és 5 pontszerző helyezés

Fotómelléklet: Szeivolt Melinda, Szilvási Gréta, Juhász Adél, Novotny Attila vezetőedző, Juhász Janka, Vas Luca, és Kripkó Ádám