Sziládys győzelem az országos labdarúgás-történeti vetélkedőben

Idén is megrendezték a Fülöp Márton emlékére kiírt labdarúgás-történeti vetélkedőt. Az ország szinte minden tájékáról neveztek csapatok, amelyek között ott volt a Szilády Áron Református Gimnáziumból Magyar Dávid és Kiss Attila Dezső. A Prison FC néven szereplő duó kedden délelőtt Budapesten a  Groupama Arénában megrendezett döntőben szerepelt, ahol óriási fölénnyel lett első.

Tíz csapat jutott be a Fülöp Márton emlékére megrendezett labdarúgás-történeti vetélkedő országos döntőjébe. A verseny témája a Ferencvárosi Torna Club története volt. Két online fordulót követően a legjobbak jutottak a kedden délelőtti fináléba, amelynek helyszíne a  Groupama Aréna volt. Kiskunhalast és a Szilády Áron Református Gimnáziumot Prison FC néven Magyar Dávid és Kiss Attila Dezső képviselte. A halasi fiatalok nem mindennapi felkészültségről tettek tanúbizonyságot, ugyanis 400 pontot szerezve, óriási fölénnyel nyerték meg az országos döntőt. A második helyezett csapat 190 pontot, míg a harmadik 125 pontot gyűjtött. A díjakat Hajnal Tamás, a Ferencváros sportigazgatója, valamint Fülöp Ferenc, a Fülöp Márton Alapítvány egyik életrehívója adta át.