Ég egy raktár tetőszerkezete: halasi tűzoltók a helyszínen
Sziréna

Ég egy raktár tetőszerkezete: halasi tűzoltók a helyszínen

Kigyulladt egy raktár tetőszerkezete Izsák külterületén, a hatalmas füstöt kilométerekről látni lehet. A IV-es kiemelt fokozatú káresethez a kiskunhalasi tűzoltókat is riasztották, az egységek jelenleg nyolc vízsugárral  és vízágyúval próbálják megfékezni a lángokat.

19:33 Kilenc vízsugárral és 2 vízágyúval oltanak

A helyszínen lévő egységek 9 vízsugárral és 2 vízágyúval oltanak. A megyei katasztófravédelem tájékoztatója szerint a tetőt megbontották a tűzoltók. A raktározott termékeknél lánggal égést nem tapasztalnak.

Előzmények

Több száz négyzetméternyi felületen ég egy szárazanyagraktár tetőszerkezete Izsák külterületén. A lángok megfékezésére kecskeméti, kiskunfélegyházi, kiskőrösi, kiskunhalasi, solti, dabasi és dunaújvárosi egységeket riasztottak. Városunkból az óriás vízszállító vonult a helyszínre. A megyei katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a kiérkező rajok 8 vízsugárral és egy vízágyúval avatkoztak közbe. A tűz nem terjedt tovább, van olyan egység, amely a raktárban lévő targoncákat hűti. Az oltási műveleteket a megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítja. A legfrissebb tájékoztatás szerint a tető több helyen beszakadt.