Három, csontsovány kutyát találtak: állatkínzás gyanúja a József Attila utcában
Állítkínzás gyanúja miatt volt akció kedden délelőtt Kiskunhalason, a József Attila utcában. Mint megtudtuk: miután a hatóságok bejutottak az ingatlan udvarába, elképesztő körülmények között találtak három, csontsovány kutyát.
Szeptember 10-én délelőtt az önkormányzati rendészet járőrei a katasztrófavédelem munkatársainak segítségét kérték, hogy rendőrök jelenlétében zárfeltöréssel bejussanak egy József Attila utcai ingatlan udvarára, ahol állatkínzás jeleit vélelmezték- olvasható Kuris István László alpolgármester közleményében. Mint megtudtuk: a hatóságok közös akcióját követően a kapun belül, borzalmas körülmények között találtak rá három, csontsovány kutyára. Az egyik eb deszkákkal, fadarabokkal eltorlaszolt tárolóba volt bezárva, információk szerint már két éve, teste gombás fertőzéssel van tele, napok óta nem is adott életjelet. A derék négylábúakat elszállították a helyszínről.
Az alpolgármester emlékeztetett arra, hogy az állatkínzás bűncselekménye a környezet és természet elleni bűncselekmények között található. Alapeset szerint aki indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy egy gerinces állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza, illetve gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Kiemelendő, hogy nem eredmény-bűncselekményről van szó, így nem szükséges az állat elpusztulása ahhoz, hogy befejezett bűncselekményről beszéljünk. Elegendő hozzá az, ha az elkövetési magatartás – vagyis a bántalmazás vagy az állattal szemben tanúsított bánásmód – csupán alkalmas arra, hogy maradandó egészségkárosodást vagy az állat pusztulását okozza. Így minden esetben, amikor a hatóságok vagy az állatvédők megmentenek egy éheztetett, csontsoványra fogyott vagy sorozatosan megvert állatot, függetlenül attól, hogy aztán a szakszerű ellátás mellett életben marad-e vagy sem, a bűncselekmény befejezettnek minősül.