(►) Az ABBA, a Vadnyugat, Hamupipőke álma is életre kelt, a Tekosarasok pedig sportossá tették a szalagavatót (galéria)
Közélet

(►) Az ABBA, a Vadnyugat, Hamupipőke álma is életre kelt, a Tekosarasok pedig sportossá tették a szalagavatót (galéria)

Elegáns kulisszák között, emelkedett, ugyanakkor diákok lazaságát sem feledő műsor keretein belül rendezte meg a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum a szalagavatóját. A Dékáni-sportcsarnokában négy osztály, 103 diákja mutatta meg, hogy elérkeztek a felnőtté válás útjának egyik legfontosabb állomásához. A szalagtűzés ünnepi pillanatait követően a könnyedség, a játékosság, a humor, ugyanakkor a tánc és a muzikalitás is megjelent az osztályok produkcióiban.

Jeles ünnepség helyszíne volt szombaton este a Dékáni-sportcsarnok. A hagyományoknak megfelelően ott rendezte meg a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Gimnázium és Technikum a szalagavatóját. A teljesen megtelt lelátók és széksorok közönsége láthatta, hogy elsőként a 12.d érkezett meg a csarnokba, Kiss Hajnalka osztályfőnök vezetésével. Őket követte a 13.c (osztályfőnök: Sütőné Mohos Anita), a 13.b (osztályfőnök: Mándics Ildikó), majd a 13. a osztály (osztályfőnök: Pap Andrea).

A végzős tekósokat a többi évfolyam nevében Vidner Nóra köszöntötte. Ezt követően Téglás László igazgató mondta el ünnepi gondolatait. - A középiskolás évek végéhez érkeztetek. Minden egyes napján okosodtatok, bölcsebbek lettetek, vagy úgy, hogy rendre megtanultátok a leckéket, vagy úgy, hogy az egyre nyíló értelmetek szemezgetett össze minden olyan tudást, ami hatott rátok. Mindegy hogyan, de hamarosan az érettségin számot adhattok mindenből. Lássuk meg, hogyan lett a középiskolába 4-5 éve belépő pici gyermekből, az élet sorai között olvasni tudó fiatal felnőtt. Nem féltünk benneteket. Hisszük azt, hogy jó kezekben voltatok, hisszük azt, hogy a hagyományaink vezérelte munkánk gyümölcse beérik. A mai estén csak erre gondoljatok, ezt hirdessétek. Büszkén kiáltsátok, hogy megérkeztünk, felnőttünk, és hamarosan megforgatjuk a világ kerekét- fogalmazott az intézmény vezetője.

A közös évfolyamének ezúttal egy Metallica-feldolgozás volt, amelyet Tarjáni Katalin és Soós Erika tanított be a végzősöknek. A folytatásban az est legemelkedettebb pillanatai következtek, az osztályfőnökeik feltűzték a diákoknak a szalagot, amely már azt jelzi, hogy lassan-lassan véget érnek a középiskolás évek.

A program második felében az osztályok megmutathatták kreativitásukat azokban a produkciókban, amelyekre hetek óta készültek. Elsőként a 12.d vitte a közönség elé az elmúlt évek egyik legsikeresebb filmjét, a Mamma Mia című alkotást. - Talán mindannyian arról álmodunk, hogy egy nap egy szigeten daloljuk ki a dolgozatok és a koránkelés miatti bánatunkat. Ahogy a musical szereplői keresik a válaszokat az életük nagy kérdéseire, úgy próbálunk mi is eligazodni az érettségi és a felnőtté válás útvesztőjében, amiben osztályfőnökünk Donna szerepébe bújva sepri ki nekünk az utat- fogalmaztak a diákok.

A 12.d megalapozta a hangulatot a folytatáshoz, amelyben a 13. c következett. Ők egy humoros, stílusos versben fogalmazták meg a produkciójuk lényegét. A sajátos tartalomjegyzékből sok minden kiderült.  - Egyszer volt, hol nem volt, a Tekó falain is túl volt egyszer egy bál, hol egy pár végül egymásra talált. A tömegből egy hölgy hangja kiált fel, „Mindenki! Táncra fel!"A herceg édesanyja a színpadon, mint egy magabiztos hajadon.  Nézzék hát a 13. C csodás meséjét, melyben Hamupipőke álma életre kél- öntötték verssorokba a gondolataikat a cések. A műértő közönség vette a lapot, a siker természetesen nem maradt el.

Hamupipőke álma után sportos pillanatok vártak a jelenlévőkre. Ahogy a műsorvezetők felvezetéséből kiderült, hogy osztályfőnöküknek exponenciálisan növekvő problémát okoztak az elmúlt évek során. Viszont testnevelés tantárgyból voltak a legjobbak, de természetesen nem azért, mert ott nem kellett tanulniuk. Azért, mert a labdajátékok töltötték ki a tanórák legnagyobb hányadát. Sajnos 13. évfolyamban a tesiórák már kimaradtak az életükből, de mégis ők az elsők, akik megalapították a Tekó első kosaras csapatát, a TEKOSARASOK-at. A táncuk során egy meccs közepébe csöppenhetünk, amelyet a legigazságosabb bíró vezet, aki ezért a feladatért eldobta a krétát, letette a számológépet és végigsípolta az egész meccset- derült ki a produkcióból. Nagy taps járt érte.

Arra, hogy a Dél-alföldön is meg lehet idézni a Vadnyugatot, arra a 13. a osztály mutatott kiváló, humoros példát. A felvezetőből, aztán magából a produkcióból is sok minden kiderült. Egytől egyig körözött banditák léptek  színpadra – mindegyikükre szép kis vérdíjat tűztek ki, és egyikük sem fél megmutatni, mire képes! A legkeményebb, legveszélyesebb banditák legendái keltek életre, és ahogy előre garantálták, volt tánc, pörgés és minden, ami a Vadnyugaton megtalálható. A háttérben pedig ott állt az osztályfőnök, aki még a körözött banditákat is kézben tartotta – legalábbis a legtöbb esetben.  A produkcióban ő is csatlakozott zsivány diákjaihoz, sikert aratva.

A hagyományoknak megfelelően, amíg a végzősök felkészültek az évfolyamtáncra, a keringőre, addig jelenlegi és volt tekós diákok, pedagógusok szórakoztatták a közönséget.. A keringő könnyed, ugyanakkor elegáns pillanatai méltó záróakkordjai voltak a szalagavató ünnepségnek. (A diákok és tanáraik ezúton is köszönetet mondanak Vida Jácintnak, aki táncokat betanította.)

Fotó-videó: Celestine