Egy félidőnyi csoda

Ha valaki azt mondja a Kiskunhalas NKSE - Győri Audi ETO KC mérkőzés előtt, hogy a szünetben a halasiak vezetnek, biztosan megmosolyogtuk volna. Pedig ez történt, a remekül motivált és óriásit küzdő KNKSE színvonalas meccset játszott a világsztárokkal felálló győriekkel. A halasiak minden dicséretet megérdemelnek.

A szokottnál többen voltak kíváncsiak a bajnoki alapszakasz utolsó mérkőzésére, ahol a válogatottakkal, világsztárokkal felálló Győr volt a Kiskunhalas NKSE ellenfele. Aki nem volt ott, az bánhatja, ugyanis nagy élményről maradt le. Hornyák góljával még a vendégek vezettek, majd Szamoránsky és Barna találata már halasi előnyt jelentett. A győriek egy hihetetlen erős sorral kezdtek, ennek ellenére láthatóan meglepte őket a hazaiak játéka. Jó védekezés mellett a támadásainkat rendre góllal zártuk, Scholtz ziccereket védett, Barna pedig ellenállhatatlanul játszott. Végig fej fej mellett haladtak a csapatok, hiába kért időt a vendégek szakvezetése, nem változott a játék képe. A 24. percben 16-14-re vezettünk, majd a hajrára is megmaradt a kétgólos halasi előny. A végén, 18-17-nél Görbicz hetesét Scholtz bravúrral védte, ez jelentette a félidő slusszpoénját. A szünet után Görbicz újra hetest dobhatott, de Scholtz megint túljárt az eszén. A 34. percben vette át a vezetést az ETO és innentől nem is engedte ki kezéből. A 9 gólos Barna mellett Drávai két halálpontos lövéssel, Sterbik szélről szerzett góljaival vétette magát észre. A győriek igyekeztek nagyobb sebességfokozatba kapcsolni és helyenként felvillantottak valamit kivételes kézilabdatudásukból. Ennek ellenére a halasiak méltó ellenfelei és partnerei voltak a Bajnokok Ligája megnyerésére törő győrieknek. Ebből pedig egy jó mérkőzés lett, ráadásul a vendégeknél a keretben csak válogatott játékosok voltak. A végére, amikor már elfáradt a halasi csapat, elléptek az ETO és magabiztossá tette a győzelmét. Kiskunhalas NKSE - Győri Audi ETO KC 31-41 (18-17). Ez a mérkőzés igazi kézilabdaünnep volt, ha a halasiak így játszanak a rájátszásban, akkor nem lehet gond az élvonalbeli tagság megőrzése. Szép volt csajok! (A teljes mérkőzést ma 16.30 órától megtekinthetik a Halas Televízióban, többek között Görbicz Anita értékelésével.)